Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Karantina Süreci En Çok Steam’a Yaradı

Corona virüsü oyun dünyasını etkilemeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi büyük etkinlikler ardı arkası kesilmeden iptal edilmeye yada ertelenmeye başladı. Aynı zamanda da sürekli olarak artarak devam eden virüse önlem amacıyla firmalar işçilerini evlerine göndermeye başladılar. Bir çok firma evlerden çalışmalarına devam ediyor. Bu olumsuz tablo karşısında ise en karlı çıkan firma Steam olmayı başardı. Dünya çapında başlayan karantina süreci en çok Steam’a yaradı. Sistem kendi eş zamanlı oyuncu rekorunu kırmayı başardı. Bu başarısını da ilerleyen dönemlerde sürdürmeye devam edecek gibi duruyor.

Steam en büyük dijital satış platformlarından birisi. Her zaman milyonların üzerinde oyuncuya ev sahipliği yapan bir platform aslında. Ama son dönemlerde artan olaylar ile birlikte daha fazla oyuncuyu bünyesi içerisinde toplamaya devam ediyor. Özellikle eş zamanlı oyuncu sayısında artışın daha fazla arttığını görüyoruz. Dün itibari ile Steam üzerinde 20 milyon eş zamanlı oyuncu görüldüğü SteamDB verilerine işledi. Bunlar ile birlikte bir de CS:GO üzerinde meydana gelen artış da devam ediyor.

CS:GO 1 milyon eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Karantina sürecinin dünya çapında başlaması ile birlikte oyunlara olan rağbette artmaya başladı. Özellikle karantina süreci en çok Steam’a yaradı. Steam ile birlikte Valve’nin en popüler oyunu CS:GO ön plana çıkmayı başardı.

Dünya çapında kriz artarken en karlı çıkan taraf Steam ve Valve oldu. Bunun haricinde son olarak verebileceğimiz bilgi ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi 20 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaşıldığını söyledik. Bu sayının 6 milyondan fazlası oyun oynamak için sisteme giriş yaptığı da gelen veriler arasında bulunuyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel