Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Everspace 2, Erken Erişim Süresi Ertelendi

Corona virüsü oyun dünyasını etkilemeye devam ediyor. Özellikle bağımsız firmalar bu durumdan son derece etkilenmiş durumda. Corona virüsü sonrasında gelen erteleme haberleri ile birlikte bir çok etkinlik iptal edildi. Bu etkinliklerin iptal edilmesi de özellikle bağımsız firmaları büyük ölçüde etkiledi. Kendi oyunlarını oyunculara göstermek için en iyi imkanları bu tarz etkinlikler olmuştur. Ama Corona dünya ile birlikte oyun dünyasını da etkilemeye devam ediyor. Bu etkileme Everspace 2 erken erişim sürecini de etkilemeyi başardı.

Everspace 2 oyunu GDC gibi etkinliklerde tanıtım düzenlemeyi düşünüyordu. Ama bu sene istenilen gibi gitmedi. O yüzden de GDC’nin ertelenmesi oyuna büyük darbe getirdi. Kickstarter sayfasında oyun ile ilgili olarak yeni bilgiler paylaşıldı. Bu bilgilere bir göz atalım isterseniz.

İlk olarak büyük etkinliklerin (GDC gibi) ertelenme/iptal edilmesi firmayı derinden etkiledi. Büyük yatırımcılar ile buluşma imkanının kısıtlanmasına sebep oldu. Bu sebeple birlikte özellikle konsol tarafından yatırımcı ve destek bulması oyunun zorlaştı. Tedarik zincirleri ile buluşma imkanını yok ettiği açıklanan bilgiler arasında.

Gelelim çıkış tarihi ile ilgili alınan kararın sebebine. Everspace 2 erken erişim tarihinin ileri alınmasının sebebi ise Cyberpunk 2077 ve Outriders yapımları oldu. Everspace 2 oyunu erken erişime Eylül ayı içerisinde girmeyi planlıyordu. Ama diğer büyük bütçeli yapımlarda bu tarih arasında çıkışını yapacağı için gölgede kalacaklarını düşünüyorlar. Bunun ana sebeplerinden birisi de Cyberpunk 2077 ve Outriders oyunlarının da bilim kurgu temalı olmasından kaynaklanıyor.

Bu açıklanan bilgilerden sonrada oyunun erken erişim tarihi Aralık olarak tekrardan belirlendi. Aynı şekilde oyunun kapalı alfa süreci Mayıs sonuna ve kapalı beta süreci de Ağustos’a ertelenmiş durumda. Bakalım Corona sebebi ile daha kaç bağımsız firma bu şekilde etkilenmeye devam edecek göreceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel