Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Geliştiriciler Cyberpunk 2077’nin 2022’de Çıkmasını Düşünüyorlardı

Cyberpunk 2077, 12 Aralık 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Son iki yılın en çok beklenen yapımı olmayı başarmıştı. Oyun uzun ertelemelerin ardından 2020 yılında çıkışını gerçekleştirdi. Cyberpunk 2077 çıkışını gerçekleştirdikten sonra beklentileri tam olarak karşılayamadı. Özellikle teknik anlamda oyun büyük eleştiriler aldı. PC tarafında oyun teknik anlamda bekleneni vermeyi başarsa da PlayStation 4 ve Xbox One’da sıkıntılar yaşandı. 12 Aralık 2020’de oyun eksik olarak çıktı. Geliştiriciler Cyberpunk 2077’nin 2022’de çıkması gerektiğini düşünüyorlardı.

PlayStation 4 ve Xbox One’da optimizasyon olarak büyük sıkıntılar yaşandı. Bu sıkıntılar sonrasında büyük eleştiriler alan yapımın inceleme puanlarına da etki etti. Oyunun hataları sebebiyle para iadesi koşulsuz olarak açıldı. Bunun yanında PS Store’da oyun tam hale gelene kadar satışa kapatıldı. Xbox Series X ve PlayStation 5’te daha oyun çıkışını gerçekleştiremedi. Geriye dönük uyumluluk ile oyun yeni nesil konsollarda oynanıyor. Peki son yılların en çok beklenen oyunu neden bu kadar sıkıntılı bir çıkış yaptı.

Neden Cyberpunk 2077 Bekleneni Tam Olarak Sağlayamadı?

Bloomberg’den Jason Schreier tarafından bazı bilgiler ortaya çıkarıldı. Geliştiriciler Cyberpunk 2077’nin 2022’de çıkmasını düşünüyorlardı. Çünkü oyunun gelişim sürecinde geliştirici ekip hem yeni oyun motoru üzerinde çalışıyordu hem de oyun üzerine çalışmalara devam ediyordu. Bu durumda tabirlerine göre “Giden trenin önüne ray döşemek” olduğunu açıkladılar. Oyunun gelişim sürecinde sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oldu.

CD Projekt Red’in aldığı karar ile 2020’de çıkışını yapan oyun bekleneni karşılamayı başaramadı. Daha sıkışık bir süre içerisinde oyunu tamamlamaya çalıştılar. Son dönemlerde oyunu tamamlayıp çıkaracaklarına inandılar ama tam olarak başarılı olmayı başaramadılar.

Şimdilerde CD Projekt Red sadece Cyberpunk 2077’iy optimize etmek için uğraşıyor. PlayStation 4, Xbox One ve PC’de yaşanan sıkıntıları gidermek için çalışmalara devam ediyorlar. Bu çalışmalar sonrasında ise Xbox Series X ve PlayStation 5 çıkışını erteleme kararı aldılar.

CD Projekt Red ne kadar beklentilerin altında ve eleştirilen bir oyun çıkarmış olsa da 13 milyon kopya satmayı başardı. Bu başarısı ise ilerleyen sürede devam edecek gibi duruyor. Oyun eleştirilerin odağı olsa da mali olarak başarı sağlamayı başardı.

Oyunu almayı düşünenler için gelecek güncellemeler sonrasında oyunu satın almanızı öneririz. Biraz daha sabırlı olun.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel