Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Frostpunk Genişleme Paketi Nasıl Olacak

This War of Mine yapı ile birlikte gönüllerde taht kurmayı başaran 11 Bit Studios’dan Frostpunk oyunu gelmişti. 24 Nisan 2018 tarihinde de resmi olarak çıkışını yapan oyun iyi eleştiriler almayı başarmıştı. Bu başarı ile birlikte oyun yeni bir güncelleme alacak. Frostpunk genişleme paketi ile birlikte daha soğuk bir yerde şehrimizi kurmaya çalışacağız. Gelecek olan genişleme paketinin adı ise The Last Autumns olarak belirlendi.

The Last Autumns

Bilmeyenler için önce Frostpunk oyunundan biraz bahsetmek isteriz. Oyun 2018 yılı içerisinde 11 Bit Studios tarafından yayınlandı. Strateji türünde bir yapım olarak karşımıza çıktı. Aslında bir şehir kurma oyunu da diyebiliriz. Ama içerisinde bulunan mekanikler şehir kurma oyunlarından farklı çalışıyor. Oyuna başladığınız zaman çetin bir kış sizi karşılıyor olacak. Bu kışta insanlarınızın hayatta kalmasını sağlamanız gerekiyor. İnsanlarınızın hayatta kalmasını sağlamanız için çeşitli yerlere ve yapılara ihtiyaç duyuyorsunuz. Dediğim gibi bazı mekanikleri tipik stratejik şehir kurma oyunlarına benziyor.

Ama oyunun asıl noktası bunun ile bitmiyor. Yaptıklarınız ile birlikte oyunda aldığınız kararlarda çok önemli bir yere sahip. Aldığınız radikal kararlar sonucunda geleceğiniz tayin oluyor. Bu aldığınız kararlarda son derece önemli ve ciddi kararlar oluyor genellikle. En basit örnek olarak çocuk işçilere izin verilsin mi verilmesinde mi şıklarından birisini seçmeniz gerekiyor. Bu aldığınız kararlar ile birlikte oyunu oynamanız değişiyor.

Bu tarz bir oyun olan ve oyuncular tarafından sevilen Frostpunk genişleme paketi ile bizlere farklı bir deneyim yaşatacak. Bizleri daha çetin bir kışın ortasına koyacak. Aynı zamanda da zor görevler bizleri bekliyor olacak. Verilen isme aldanmayın gelecek olan genişleme paketi son derece iyi ayarlanmış olarak karşımıza çıkacak.

Gelecek olan genişleme paketi ile birlikte oyuna yeni binalar, araştırılacak yeni teknolojiler, Frostpunk toplumunu şekillendirecek yeni bir Book of Laws da bulunacak. Oyun 21 Ocak 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

Normal şartlarda oyun 1 ay sonra çıkması planlanıyordu ama bir ay erken çıkarma kararı aldılar. Bunlar ile birlikte Frostpunk’ı season pass ile birlikte alanlar bu genişleme paketine ücretsiz olarak sahip olacaklar.

The Last Autumns Trailer

Frostpunk’ın baş tasarımcısı Kuba Stokalski genişleme paketini planladıklarından bir ay erken yayınlayacaklarını ve bu paketin şimdiye kadar Frostpunk için yaptıkları en iyi işlerden biri olduğunu söylüyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel