Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Time Son 10 Yılın En İyi Cihazlarını Belirledi

Bildiğiniz gibi teknoloji sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Bu gelişim kullandığımız ürünlere de yansıyor. Time dergisi de bu gelişen teknoloji ile birlikte bir listeleme yayınladı. Bu listelemenin ana konusu ise son 10 yılın en iyi cihazları oldu. Bildiğiniz üzere 2020 yılı ile birlikte 10’u seneleri geride bırakacağız. 10’lu seneleri geride bırakacağımız bu günlerde de Time’ın listelemesi ile en iyi cihazlar belli oldu.

Son 10 Yılın En İyi Cihazları

Gelelim bu cihazların bizim sitemiz ile ilgili olan içeriğine. Teknolojik cihazlar listesini biz neden yayınlıyoruz. Çünkü listede bulunan bir cihaz bu yazıyı yazmamıza sebep oluyor. Listede bulunan Nintedo Switch son on yılın en iyi cihazları arasında seçildi. Bu sayede de Switch son on yılın en iyi cihazlarından birisi olmayı başardı. Bu başarısının sebebine gelmeden önce yayınlanan listeye bir göz atalım.

 • Apple iPad (2010)
 • Tesla Model S (2012)
 • Raspberry Pi (2012)
 • Google Chromecast (2013)
 • DJI Phantom (2013)
 • Amazon Echo (2014)
 • Apple Watch (2015)
 • Apple AirPods (2016)
 • Nintendo Switch (2017)
 • Xbox Adaptive Controller (2018)

Bu en iyi cihaz listelemesini seçilme sebebi de yayınlanan makalede açıklanmış. Bu listeleme ile amaçlanan hem geliştirildiği yıllara damga vuran aynı zamanda da ilerleyen dönemlerde de kullanılması amaçlananlar seçilmiş. Bunun ile birlikte ilerleyen dönemlerde de işimize yarayacak olan ürünler karşımıza çıkıyor.

Bildiğiniz gibi hemen her sene binlerce teknolojik ürün karşımıza çıkıyor. Aralarından seçilme amacı ise yukarıda söylediğimiz sebep. Her bir cihazın; yeni bir düşünüş biçiminin, günlük olarak etkileşime girdiğimiz kişisel teknolojiye yaklaşım biçimimizi değiştirecek bir paradigma değişiminin hikayesini anlattığı ifade ediliyor. Gündelik yaşamlarımızda belki kullanıcısı olmadığımız Raspberry Pi’nin, otomasyon ve robotik alanında ne kadar etkili olduğu örneği verilerek bu cihazların doğrudan olmasa da dolaylı yollardan hayatımız üzerinde etkileri olduğu aktarılıyor.

Bizce Nintendo’nun Seçilme Amacı

Söylenen kriterler göz önüne alındığı zaman Time dergisinin Nintendo Switch‘i seçme amacı ilerleyen dönemlerde de kullanılabilir bir cihaz olmasından kaynaklanıyor. Diğer konsollara göre daha minimalist ve daha işlevsel fonksiyonları var. Cep telefonu tarzında inşa edilmiş bir konsol karşımıza çıkıyor. Buda kullanım süresini arttırmayı sağlıyor. İlerleyen dönemler içerisinde daha fazla tercih edilen konsollardan birisi olmayı başarıyor. En basit sebeplerinden birisi bu olmuştur.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!