Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

FIFA, Kendi Adıyla Yeni Futbol Oyunu Geliştirecek! EA Sports FC’ye Rakip Yeni Oyun Geliyor

Electronic Arts ve FIFA arasında yapılan anlaşma 2023 yılı ile son bulacak. EA yeni futbol oyunlarını EA Sports FC adıyla çıkarmaya devam edecek. FIFA adıyla ise yeni oyunlar çıkmaya devam edecek çünkü FIFA kendi adını taşıyan futbol oyunları çıkarmak için kararlı.

FIFA yaptığı açıklama sonrasında üçüncü parti stüdyo ve yayıncılarla birlikte yeni futbol oyunları geliştirmelerine imkan vereceklerini açıkladılar. Bu sayede daha fazla futbol oyunu seçeneği ortaya çıkacak.

FIFA önde gelen oyun yayıncıları, medya kuruluşları ve yatırımcılarla görüşmelere başladı. Ortaya çıkacak olan FIFA oyunu direkt olarak EA Sports FC’ye rakip olacak. 2024 yılında göreceğimiz bu yeni oyunlar simülasyon haricinde de oyunlarla desteklenecek.

FIFA başkanı Gianni Infantino, FIFA oyunları hakkında ciddi açıklamalarda bulundu. Bakalım çıkacak oyunlar bu sözlerin altını dolduracak mı göreceğiz.

“Sizi temin ederim ki sadece isminde FIFA kelimesini taşıyan otantik, gerçek oyun futbol taraftarlarının ve oyun severlerin oynayabileceği en iyi oyun olacaktır. Küresel ve orijinal olan tek isim FIFA markasıdır. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 ve FIFA 26 ve devamı – değişmeyen tek şey FIFA ismidir, bu sonsuza kadar değişmeden ve EN İYİ olarak kalacaktır.”

FIFA oyunları artık EA tarafından geliştirilmeyecek. EA ve FIFA arasında yeni bir rekabet ortaya çıkacak gibi duruyor. Bakalım hangi marka daha güçlenecek göreceğiz. Siz ortaya çıkan bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!