Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Elden Ring 13 Milyondan Fazla Satmayı Başardı

From Software’ın yeni oyunu Elden Ring çılgınlığı ortaya çıktı. Çıktığı dönemde oyuncuların akın ettiği oyunlardan birisi oldu. Hem basın hemde oyuncular tarafından sevilen oyun iyi değerlendirmeler de almayı başardı. Bu başarısı da satış rakamlarına yansımış olarak görülüyor. Çünkü Bandai Namco Elden Ring’in satış verilerini güncelledi. From Software’ın son oyunu Elden Ring 31 Mart 2022 itibariyle 13.4 milyon satış yapmayı başardı.

From Software 16 Mart tarihinde “12 milyon Tarnished’e ulaştık” paylaşımı yapmıştı. Hidetaka Miyazaki de bunun üzerine “Bu kadar fazla kişinin Elden Ring oynamakta olduğunu görmek gerçekten de etkileyici. Tüm geliştirme ekibi adına yürekten teşekkür ediyorum.” şeklinde açıklama yapmıştı. Bu açıklamalardan sonra iki hafta içerisinde 1.5 milyonluk bir satış daha gerçekleştirmişler.

Elden Ring birkaç ay içerisinde Form Software’ın en çok satan oyunu olmaya başardı. Bir önceki en fazla satan oyunu Dark Souls 3’tü ve dört sene içerisinde 10 milyon satışa ulaşmıştı. Elden Ring ise sadece birkaç ay içerisinde rekoru kırmayı başardı. Hatta GSD satış verilerine göre Elden Ring, 2016 yılındaki The Division’dan beri Avrupa’da en büyük açılış yapan yeni IP olmuştu.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!