Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Cyberpunk 2077 Aşırı Şiddet İçeriyor

Oyunlar bildiğiniz gibi yapıldığı an çıkışı gerçekleşmiyor. Bir derecelendirme aşamasına girmesi gerekiyor. Bu derecelendirme aşamasında ise bazı ülkeler kendi sistemlerini kullanırken. Bazıları ise PEGI veya ESRB gibi sistemleri kullanıyor. Bu sistemler sayesinde de oyunların yaş ve bir çok değerlendirilmesi yapılıyor. Brezilya’da kendi derecelendirme sistemini kullanan ülkelerden birisi. Cyberpunk 2077 oyununu çeşitli noktalardan inceledi ve bir derecelendirmeye tabi koydu. Bu derecelendirme neticesinde de Cyberpunk 2077 aşırı şiddet ve cinsellik içeriyor.

İlk olarak bunun CD Projekt Red tarafından onaylanmış bir durum olmadığını belirtelim. Ama kısmi bir onaylama söz konusu. baş görev tasarımcısı Pawel Sasko bu listeyi kendi de paylaştığı ve “şaşırdınız mı” deyip mesajını bir de “boş yapmıyoruz herhalde” şeklinde bir teyit etti durumu. Yani karşımızda tam anlamıyla +18 bir oyun olacak.

Cyberpunk 2077 Aşırı Şiddet ve Cinsellik İçeriyor

Yapılan derecelendirme listesinde uyuşturucu kullanımı, küfür, cesetler gibi hafif sebeplerle başlıyor. Ardından cinsel istismar, intihar, uvuz kesme, fuhuş, açık cinsel ilişki, intihar, vahşet gibi açıklamalarla yaş sınırı 18+ seviyesine kadar çıkıyor. Derecelendirme kurumunun son kararı oyunun 18 yaş altındakilere önerilemeyeceği şeklinde. Bir parantez açalım burada. İleride oyun yapmak isteyenler için. Uyuşturucu kullanımı, küfür, cesetler oyun derecelendirmeniz için hafif sebeplerdir.

Derecelendirme rehberinde Vahşet için yapılan açıklama “sadist biçimde gerçekleştirilen ve ciddi fiziksel acı veren, gerçekçi şiddet sahneleri” şeklinde açıklama bulunuyor.

Oyunda aşırı derecede şiddet sahneleri ile birlikte cinsellik içeren sahneler de bulunacak. Bunlar ile birlikte seks sahneleri için hareket yakalama teknolojisi kullanıldı. Oyunun içerisinde bir çok daha detay bulunuyor. Brezilya oyunu +18 olarak listeledi. Bakalım PEGI ve ESRB ne olarak derecelendirecek. AO (sadece yetişkinler için) olarak oyun listelenirse satışlarında sıkıntı yaşanabilir. ‘M’ olarak listeleme için bakalım uğraşacaklar mı? Oyunun çıkışı ile birlikte bunları da öğreneceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel