Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Sony Yeni Yapay Zeka Sistemi Gran Turismo Sophy’i Duyurdu

Sony, Sony AI, Polyphony Digital ve Sony Interactive Entertainment’ın bulut oyun ekibi arasında ortaklaşa geliştirilen bir yapay zeka olan Gran Turismo Sophy’yi duyurdu.

Race Together Medya Etkinliği kapsamında açıklanan Sony, Gran Turismo Sport kullanılarak eğitilen yeni yapay zekanın dünyanın en iyi Gran Turismo oyuncularına karşı rekabetçi bir şekilde yarışabileceğini iddia ediyor.

Geliştirme testlerinde Gran Turismo Sophy, biri Temmuz 2021’de diğeri Ekim 2021’de olmak üzere iki ayrı etkinlikte dünyanın en iyi dört Gran Turismo Sport oyuncusuyla karşı karşıya geldi. İlk testte Sophy üç farklı yarışta 70 puan alırken, insan takımı 86 puan aldı. Birkaç aylık eğitimden sonra, Gran Turismo Sophy, insan takımının puanı olan 52’ye karşı ikinci tur testlerde 104 puan almayı başardı. Sophy bu ikinci testte her yarışı kazandı ve en iyi tur zamanını belirledi.

Kendisini geliştiren Sophy satranç, Go gibi oyunların yapay zekası gibi bir duruma sahip değil. Sophy rekabeti destekleyen ve geliştiren bir yapıya sahip. En iyi Gran Turismo sürücülerine karşı rekabetçi bir şekilde yarışan bir yapay zeka geliştirmek Sony AI’nın bir hedefi olsa da, ekip aynı zamanda en iyi sürücülerin rekabet etmesi için eğlenceli olacak bir AI yapmanın önemini de gördü. Gran Turismo Sophy, haksız hissetmemek veya tuhaf bir şekilde insanüstü görünmemek için tasarlandı.

Gran Turismo Sophy lansman sırasında oyunda olacak özelliklerden birisi olmayacak. İlerleyen zamanla birlikte Gran Turismo 7’ye gelebilir. Sony AI COO’su Michael Spranger, “Sony AI ve PDI, GT Sophy’nin Gran Turismo serisinin gelecekteki sürümlerine nasıl entegre edileceğini araştıracak.” dedi.

Gran Turismo 7, 4 Mart tarihinde resmi olarak PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkışını gerçekleştirecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel