Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Portal Serisinin Baş Tasarımcısı Kim Swith Xbox Bünyesine Katıldı

Portal serinini baş tasarımcısı olan Kim Swith’i Xbox bünyesine kattı. Xbox Game Studios’da çalışacak olan Swith’in rolüde atılan tweet ile birlikte açıklandı. Xbox Game Studios için “inovasyonu hızlandırmak ve bağımsız stüdyolarla işbirliği yaparak bulut için oyunlar geliştirmek” için çalışacak.

Kim Swith Kimdir?

1983 doğumlu olan Kim Swith oyun dünyası için önemli isimlerden birisi. Çünkü Portal serisinin ortaya çıkarmıştır. Bunun yanında Portal ekibinin hem lideri rolünde hemde baş bölüm tasarımcısı oldu.

Sadece Portal serisi ile sınırlı kalmadı Left 4 Dead ve Left 4 Dead 2’de de görev yaptı. 2014 yılında da Amazon bünyesine katıldı. 2017 yılında ise Motive Studios’ta tasarım direktörü olarak EA’e katıldı. Orada Amy Hennig’in iptal edilen Star Wars’u için çalıştı. Star Wars Battlefront 2 üzerine de çalışmış isimlerden birisidir. Sonrasında ise Google Stadia’nın geliştirme stüdyosu olan Stadia Games’de oyun tasarımı direktörü olarak görev aldı. Şimdi de Xbox Game Studios bünyesinde çalışmalarına devam edecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel