Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

PlayStation 25 Yaşında – 3 Aralık 1994 –

3 Aralık 1994 tarihinde ilk olarak Japonya’da piyasaya sürüldü. 1995 yılında da tüm dünyaya yayıldı. İlk günden bu yana oyun dünyasını sallamaya devam ediyor. PlayStation 25 yaşında. Uzun yıllardır hayatımızın içerisinde kendisine yer bulmayı başaran PlayStation yeni yaşını bugün kutluyor.

PlayStation 25 yaşında olması ile birlikte yeni doğum gününü de kutlamaya hazırlanıyor. Bu kutlamanın ilk ayağı da SIE Başkanı ve CEO’su Jim Ryan’ın yayınladığı mesaj oldu. Yayınlanan mesaj ile birlikte serüven başladı.

“Geçtiğimiz 25 yıl boyunca PlayStation oyun dünyasının öncüsü oldu ve ilk günlerinden beri bu ekibin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyorum. Dünyanın dört bir yanındaki tutkulu hayranlarımızca desteklenerek büyüdük ve topluluğumuz bizim için her zamankinden de daha önemli. PlayStation’la büyümüş hayranların bu sevgilerini çocuklarına aktardığını ve onların bugün PS4 oynadığını görmek çok onore edici. PlayStation’daki herkes adına, bu yolculuğa bizimle birlikte çıktığınız için çok teşekkür ediyorum. Gelecekte bizi bekleyen şeyleri sizinle birlikte kutlamaya can atıyorum!” demiş Ryan.

Bildiğiniz gibi büyük firmalar ürettikleri ürünlerin yeni yıllarını kutlamayı severler. Özellikle de 5, 10, 15, 20 ve 25. yıl gibi tarihlerde özel içerikler veya duyurular görürüz. Ama Sony tarafından 25. yıla özel olarak bir açıklama yada duyuru gelmedi.

Bizler 25. yıla özel olarak yeni duyurular bekliyorduk. Ama aldığımız ilk haberlerden birisi PlayStation’un tescilli olarak en çok satan ev konsolu olduğu oldu. Daha sonra ise Ryan tarafından gelen mesaj oldu. Bunlara ek olarak ise sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlar yapılacak. Nostaljik paylaşımlar ile birlikte 25. yıl kutlamaları gerçekleşecek. Bakalım belki ilerleyen günler içerisinde sürprizler karşımıza çıkabilir. Süreci yakında takip edeceğiz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!