Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Yeni Crysis Oyunu Geliştiriliyor Olabilir Mi?

Türk oyunları denildiği zaman ilk akla gelen firmalardan birisi Crytek’tir. Ne kadar Almanya’da kurulmuş bir firma olarak karşımıza çıksa da yöneticilerinin ve kurucularının Türk olması firmanın benimsenmesine yol açtı. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de Crytek’in Türkiye’ye yatırımlar yapmasından kaynaklanıyor. İlk Türkçe dublajlı oyunlardan birisini ülkemizde çıkardı. Aynı zamanda tamamen yerelleştirilmiş bir fiyat ile oyun çıkışını ülkemizde gerçekleştirdi. Bunlarda firma ile olan bağımızı daha fazla güçlendirdi. Crytek uzun süredir sessiz bir firma olması ile dikkatleri çekiyor. Özellikle Crysis serisinden sonra çıkardıkları oyunlar çok beklentileri karşılayamadı. Yeni oyunlarından sonra Crysis adı ön plana çıkmaya başladı. Uzun süredir Yeni Crysis oyunu beklenmeye devam ediyor. Sonunda bazı detaylar gelmeye başladı. Şimdi onlara göz atalım isterseniz.

Yeni Crysis Oyunu Gelir Mi?

Crysis markası hem ülkemizde hemde dünya çapında sevilen bir oyun serisi. Özellikle oyunun çağın ötesinden bir oyun olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Her oyunu ile birlikte üstüne koymayı başaran oyun bir dönemin PC canavarıydı. Crysis’i kaldıran PC’lere farklı göz ile bakılıyordu. O dönemlerde olmayan tüm özellikler Crysis içerisinde bulunuyordu. Çağın ötesinde bir grafik ve kaplamalar ile karşımıza çıkmıştılar. Bu durumda oyuna olan ilginin artmasına neden oldu. Sadece grafikler ile kendisinden söz ettiren bir oyun değil, hikaye olarak da son derece etkili bir oyun olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Türk oyuncuların yakından bildiği seri, dünya çapında da yakından bilinen ve yeni oyunu merak edilen oyunlar arasında bulunuyor. İlk oyunu ile bizlere farklı bir ana karakteri oynatmışlardı. Nomad adında bir karakteri canlandırıyorduk. Daha sonra ise farklı bir atmosferde farklı bir oyun ile karşımıza çıktılar. Serinin 2. oyunu ilk oyunu ilk oyunu olarak bakılabilir durumda. Prophet’ı hepimiz hatırlarız, onun hikayesi henüz sona ermemişti ki yeni oyun haberleri gelmemeye başladı.

Üçüncü oyun ile birlikte hikaye farklı bir hal almıştı. Çok fazla spoiler vermek istemiyorum. Aramızda oyunu oynamamış olanalar bulunabilir. Detayları yeni oyun duyurulduğu zaman sizler ile paylaşacağız. Şimdi gelelim bizleri uzun süredir düşündüren soruyor. Crysis oyunu gelir mi? Bu soru uzun süredir soruluyordu ama son günlerde işler değişti.

4 Yıl Aradan Sonra, Crysis Hesabından Atılan Tweet

Resmi Crysis sitesi üzerinden Nomad’ın yenilenmiş görüntüsü bulunuyor. Bu görüntü 1 Nisan tarihinde siteye eklenmiş durumda. Ögeleri denetlerseniz de ‘April Fool’ yazısını görebilirsiniz. Ama bu görsel kaldırılmadı. 1 Nisan şakasından 13 gün geçmesine rağmen sitede görsel durmaya devam ediyor. Aynı zamanda 2016 yılından sonra ilk defa tweet atıldı. Bu tweet ise ‘RECEIVING DATA’ oldu. (Veri alınıyor.)

Crytek tarafından yeni bir proje geliştiriliyor gibi duruyor. Bu proje de yeni Crysis oyunu gibi duruyor. Bunun bir diğer mesajı da 24 Mart tarihinde yayınlanan CryEngine videosunda görülüyor.

Videoda CryEngine ile yapılan oyunları görüyorsunuz. Son kısmında bulunan oyuna göz atmanızı rica ediyorum. Videonun sonunda Crysis bulunuyor. İlk başta anlaşılmadı ama Crytek mesajları yavaş yavaş vermeye başladı bile. Yeni bir Crysis oyununun geliştirildiğini düşünüyoruz. Yakın zamanda detayların paylaşılması bekleniyor.

Ama gelecek olan oyun bir Remake-Remastered tarzında mı olacak? Yoksa bir devam oyunu mu olacak hep birlikte ilerleyen dönemde göreceğiz. Umarız uzun sürmeden sevindirici haber gelir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!