Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Humankind Kültürlerin Kaynaşması

Humankind adında yeni bir strateji oyunu geliyor. Bu strateji oyunu bildiğimiz strateji oyunları daha farklı şekillendiren yapım olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyun farklı bir yapıda karşımıza çıkıyor. Oyunun içerisinden farklı bir strateji tarzı bulunuyor. Genel strateji oyunlarında (Humankind tarzı gibi stratejiler) tek bir kültür ve ırk üzerinden devam ediyor. Bu özelliği ile sabit bir ırk seçip onun üzerine gelişmeler devam ediyor. Bu durum da aslında tekrar eden bir oyun karşımıza çıkarıyordu ama Humankind oyunu bunu değiştirmek için geliyor. Oyunun içerisinde çok fazla kültür bulunuyor ve bu kültürler arasında da etkileşim oluyor. Sizlere bu etkileşimi anlatmaya çalışacağız. Humankind kültürlerin kaynaşması nasıl oluyor. Nasıl bir tarzda karşımızda olacak hep birlikte göreceğiz.

Humankind Kültürlerin Kaynaşması

Oyunun içerisinde bulunan bir kültür ile oyuna başladığınız zaman o kültür etkisi ile oyuna devam etmek zorunda değilsiniz. Bu özellik sayesinde de bildiğiniz gibi kendi egemen olduğunuz topluluğu farklı kültürler ile etkileşime sokup, farklı kültürün etkilerini toplumunuza ekleyebileceksiniz. Bu sayede de oyunun içerisinde bir çok farklı yenilik denemeniz ve tekrar oynamanız için fırsat sağlayacak. Yayınlanan videoda da bu durumu görmek mümkün aslında.

Her kültürün birbirinden farklı olmasından ötürü yapımcılar tek bir zafer şekli olmasına karar vermiş. Humankind’da oyunu kazanmak için “fame” yani şöhret puanları biriktirmeniz gerekiyor. Her dönemin, her oyun şeklinin ve uygarlığın kendisine has şekilde bu puanları kazanabileceği de belirtilmiş.

Oyunun yapımcılarından William Dyce, her yeni devirde seçebileceğiniz 10 farklı kültür olacağını ifade etmiş. Bu 10 adet kültürün tamamı, içerisinde bulunduğunuz devre göre şekillenecek. Fakat isterseniz, içerisinde bulunduğunuz kültürde yükselme imkanı da bulacaksınız.

4X strateji türünde bir yapım olarak çıkacak olan yapım strateji sevenlerin beklentilerini karşılamayı başaracak gibi gözüküyor. Oyun 2020 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel