Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

EA Steam Kütüphanesine Geri Dönebilir

Bildiğiniz üzere Electronic Arts son dönemlerde Steam’e geri döneceğine dair ipuçları vermeye devam ediyor. Bu ipuçlarını destekler nitelikte yeni bir paylaşım EA tarafından geldi. Önümüzde ki dönemler içerisinde EA Steam kütüphanesinde oyunlarına yeniden yer verebilir.

Bu durumun en büyük örneklerinden birisi de Steam’ın yeni güncellemesi ile birlikte geldi. Steam yeni kütüphane tasarımında Mirror’s Edge Catalyst’in görülmesi ilk mesaj oldu. Daha sonra ise Dragon Age 2 oyununa yeni paket eklenmesi bir diğer mesaj olarak geldi. -Dragon Age 2 oyunu 8 senedir Steam üzerinden satılmıyor.-

Bu mesajların yanında bir de EA’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşım tuzu biberi oldu.

EA’in Paylaşımı


Üzerinde dumanı tüten bir kupa paylaşımı yapan EA diğer mesajı da göndermeyi unutmadı. -Bildiğiniz gibi Steam Türkçe buhar anlamına geliyor. EA’in başka bir projesi yoksa Steam mesajı verdiğini varsayabiliriz.

Bu durumun gerçekleşme ihtimali çok yüksek. Hem EA açısından PC satışlarında bir artış sağlanacak. Hem de Steam açısından iyi bir prestij olacak. EA Steam ortaklığı ile birlikte farklı bir mesajda verilmiş olacak.

Bildiğiniz gibi Steam’ın en büyük rakiplerinden birisi Epic Games Store olmuş durumda. Bu rekabeti farklı bir boyuta taşıyarak Epic Games, Ubisoft oyunlarını kendi tarafına özel olarak almayı başardı ve Steam’a büyük bir darbe indirdi. Buna karşılık olarak da Steam tarafından özel anlaşmalar bekleniyordu. EA ile yapılan anlaşma buna bir misilleme olarak da görülebilir.

EA PC tarafında hem Origin üzerinden hem de Steam üzerinden oyunlar satmaya başlayacak. Yakın zaman içerisinde bu ortaklığın açıklanması bekleniyor.

Sizler bu durum ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz. Aralarında olacak anlaşma ile birlikte EA tarafı ve Steam tarafı nasıl bir şekilde etkilenecek. Bizlere yorum olarak yada sosyal medya hesaplarımız Facebook ve Twitter üzerinden fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!