Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Dreams Oyunu İleride PC’ye Gelebilir

Media Molecule tarafından geliştirilen kendi oyununu kendin yarat mantığında olan oyun büyük kitlelere ulaşma hedefinde. PlayStation 4 için özel olarak çıkışını yapacak olan oyun ilerleyen süreç içerisinde daha geniş platformlarda da kendisine yer bulmak istiyor. Dreams oyunu PlayStation üzerinde erken erişim aşamasında bulunuyor. Ama oyunun mantığı olan “kendi oyununu kendin yarat” işlevini çok iyi derecede gösteriyor. Ortaya çıkan oyunlardan yapımcılar son derece memnunlar.

Dediğimiz gibi oyun daha erken erişim aşamasında. Media Molecule tarafından PlayStation 4 için şuan geliştirilmekte. Mantık olarak da oyun tamamen oyuncuların ellerinde şekilleniyor. Stüdyo için oyun çok uzun zamanlar destelenmeye devam edecek. 20 yıl kadar hayatta kalması için uğraşacaklarını açıkladılar.

Erken erişim sürecinde olmasına rağmen şuan için oyuncular tarafından son derece rağbet görmeyi başardı. Bu sayede de yapımcıları daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışacaklar. Ama stüdyo Sony’in ellerinde, Sony tarafından bu konuya izin çıkar mı bilinmez tabi.

Stüdyo aynı zamanda üretilen oyunlar üzerinden ilerleyen süreçlerde oyun içi yapımcılarında para kazanmalarını istiyorlar. Dreams’in içerisinde yaratılan oyunları daha geniş kitleler ile paylaşmak ve satışını yapma gibi bir düşünceleri bulunuyor. Ama bunun için iyi bir gelişim sürecine aynı zamanda geniş bir kitleye ihtiyaç duyuyorlar. Kullandıkları oyun motoru sayesinde sınır olarak hayal gücünüz gözüküyor. Bu sayede dilediğiniz oyunu yaratma imkanı buluyorsunuz. Tek sınır kendiniz oluyor.

Röportaj Detayları

Media Molecule’nin hayalleri de son derece güzel gözüküyor. Bakalım ne kadarını gerçekleştirmeyi başarabilecekler. Geniş bir oyuncu kitlesine ulaşabilecek mi bunu hep birlikte göreceğiz. Dreams oyunu şuan için PlayStation ile sınırlı.

 • Merak edenler için diğer detaylar linkte

Media Molecule ile yapılan röportajda verilen demeç ise şu şekilde; “Sorduğunuz tüm soruların cevabı ‘evet’, ama bunun için öncelikle Dreams’in çok daha fazla kişiye erişmesi lazım. Dreams için hedefimiz en az 20 yıl boyunca yaşaması, bu süre içerisinde genişletmeye, bir şeyler eklemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. Büyük bir kitleye ulaşmamız ve sonrasında da büyümemiz gerekiyor.” diyor Ettouney.

Bakalım onar da hayallerini gerçekleştirmeyi başarabilecek mi süreci yakından takip edeceğiz. Sizlerde bizlere düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorum olarak yada sosyal medya hesaplarımız Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel