Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Battlefield 2042’de Tepki Çeken Kostümün Adı Değiştiriliyor

Yeni Battlefield oyununda Ukraynalıların tepkisini çeen bir kostüm oyunda bulunuyordu. “Little Green Man” isimli bu kostüm gelen tepkiler sonrasında adının değiştirilmesine karar kılındı. Peki bu tepkiler neden geldi.

Oyunda Rus doğumlu Pyotr ‘Boris’ Guskovski karakteri bulunuyor. Bu karakterin kostümlerinden birisinin adı ise “Little Green Man”. Bizler için bu isimde bir sakınca yok gibi duruyor. Ama Ukrayna için bu isim farklı bir anlama geliyor. Ukrayna-Rusya arasında yaşanan savaş sırasında bu isimde askerler bulunuyordu. Kırım ilhak edileceği zaman “Little Green Man” adı verilen askerler kullanılmıştı. Bu askerlerin ne bayrakları, ne de herhangi bir belirleyici işaretleri vardı? Hatta o dönemde Putin “Bunlarla hiçbir alakamız yok, onlar yerel ayrılıkçılar” demişti. Rusya sonradan bunların elit özel kuvvetleri olduğunu kabul etmişti. Bu yüzden de Ukrayna tarafından tepkiler büyüdü.

DICE kostüme isim koyarken bu tarz bir durumu düşünerek koymamış. Ama gelen tepkiler sonrasında açıklama yaptı ve kostümün adının değişeceğini açıkladı.

Battlefield cephesinden gelen resmi açıklama:

“Bugün bizi Boris’in kostümü için kullandığımız isim hakkında bilgilendirdiniz. Bu isim kasıtsız biçimde gerçek hayattaki bir soruna atıfta bulunuyormuş ve bu kesinlikle ekibimizin değerlerini yansıtmıyor. Gelecek güncelleme ile bu ismi değiştireceğiz, dikkatimizi bu konuya çektiğiniz için teşekkür ederiz.”

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!