Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Baldur’s Gate 3 Resmi Olarak Duyuruldu

Efsane oyun Baldur’s Gate’nin devam oyunu sonunda resmi olarak duyuruldu. Divinity: Original Sin 2’yi de geliştiren Larian Studios tarafından geliştirilecek. İlk önce Baldur’s Gate 3 ile ilgili olarak geliştiriliyor söylentileri çıkmıştı. Daha sonra ise Larian Studios Google’nin oyun etkinliğinde resmi olarak oyunu geliştirdiğini açıkladı.

Baldur’s Gate 3 oyununun çıkacak olması ile birlikte serinin hayranlarına Larian Studios güzel haberler ile geldi. Önce yayınlanan fragmanı izleyelim daha sonra da nasıl bir Baldur’s Gate bizleri bekliyor ona bakalım.

Oyun Fragmanı

Gelelim nasıl bir yapım bizleri bekliyor olacak. Öncelikle Larian Studios yaptıkları oyunlar ile kendilerini kanıtlamış bir oyun geliştiricisi. Baldur’s Gate’nin yeni oyunu ile ilgili olarak gelen ilk açıklamalar şu şekilde oldu.

Baldur’s Gate Oyununda Neler Olacak?

“Bugüne kadar CRPG’lerde görmediğiniz şeyler göreceksiniz. Bunlar hakkında konuşmak için sabırsızlanıyorum, ama bunun için biraz daha bekleyeceğiz” şeklinde açıklamalar yaptı.

Aynı zamanda oyun içerisinde yenilikler denerken hikayeye sadık kalacaklarını açıkladılar. Divinity: Original Sin 2’de başarılı olarak yaptıkları tüm işleri Baldur’s Gate oyununa taşıyacaklar. Çevre etkileşimi bol bir oyun bizleri bekliyor. Aynı zamanda tam bir izometrik yapım olarak da karşımıza çıkmayabilir.

Savaş sisteminde de sıra tabanlı mı yoksa durdurulabilir gerçek zamanlı bir yapım mı olacak henüz belli değil. Ama ortaya çıkacak olan yapım stüdyonun en büyük oyunu olacak.

Stüdyo Baldur’s Gate oyununu daha geliştirme aşamasında. D&D’nin yaratıcısı Wizards of the Coast oyunun yapımcısına doğrudan destekte bulunuyor. Descent Into Avernus’un yazarı Larian ofisine gelerek hikayeyle ilgili bilgiler vermiş. Oyun bir de co-op desteği olarak çıkışını yapacak.

Oyunun çıkış tarihi açıklanmadı. Yeni oyunu uzun bir süre göremeyeceğiz. Bir fragman ve resmi olarak açıklama yapmalarının sebebi ise oyuncular ile aralarında bir diyalog oluşturmak. Bu sayede ilerleyen adımlarda yeni şekiller meydana gelecek.

D:OS’de iyi yaptıklarını daha iyi hale getirecekler. Oyun içerisine yeni mekanikler eklenecek. Aynı zamanda asıl hikayeye de sadık kalacaklar. Sadıka kalınacak hikaye ise 17 Eylül’de yayınlanacak olan Baldur’s Gate: Descent Into Avernus’un hemen sonrasını anlatacak.

Baldur’s Gate oyunu Google Stadia için de çıkışını gerçekleştirecek. Ama Google Stadia’ya özel bir oyun olmayacak. Çünkü oyunun Steam’da sayfası açılmış durumda.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!