Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Amazon Oyun Sektörüne Milyon Dolarlar Yatırıyor

Oyun sektöründe rekabet artmaya devam ediyor. Büyük şirketlerin hemen hepsi oyun sektörü içerisinde kendisine yer bulmaya çalışıyor. Teknoloji firmalarından bu tarz hamleler artmaya devam ediyor. Google Stadia ile oyun sektörü içerisinde daha aktif bir rol oynamak için çalışmalara başladı. Amazon’da tarafından da yeni hamleler geliyor. Ellerinde bulunan markaları oyun sektörü içerisinde kullanmayı düşünüyorlar. Aynı zamanda da farklı IP’ler geliştirmeye devam ediyorlar. Bu işler için ise harcanan paralar son derece yüksek. Amazon oyun sektörü için 100 milyonlarca dolar yatırıyor. Bu durum ise sürekli olarak artmaya devam ediyor.

Amazon’un Geliştirdiği Bazı Yapımlar

Şimdi gelelim bu kadar yüksek bütçeler ayrılan oyun sektöründe hangi çalışmalar ile Amazon karşımıza çıkacak. İlk olarak 4 farklı oyundan bu süreçte bahsedebiliriz. Birisi New World adı ile çıkacak olan MMO tarzında bir oyun olacak. Oyunun geliştirilme süreci devam ediyor. Mayıs ayı içerisinde çıkışını yapması beklenen oyunun bu ay içerisinde beta aşaması da başlayacak. Diğer geliştirilen oyunlar ise Crucible isimli oyunu. Bu yapımda büyük bütçeli bir oyun olarak çıkışını gerçekleştirecek. Bu oyun da 12 oyunculu, sınıf tabanlı bir bilim kurgu oyunu olarak çıkışını gerçekleştirecek.

Crucible oyununa da büyük bir bütçe ayrılmış durumda. Oyunun açıklama kısmında yazan ise: “Siz ve takım arkadaşlarınız uzaylı yaratıkları öldürmek, görevleri tamamlamak ve zafere ulaşmak için rakiplerinizin peşine düşmek için birlikte çalışmalısınız” şeklinde ifade ediliyor.

New World ve Crucible oyunları bildiklerimiz, Amazon tarafından açıklanan oyunlar aslında. Birde bir yandan geliştirilen ama henüz detaylarını bilmediğimiz 2 oyun daha bulunuyor. Bunlardan birisi New World’ü geliştiren Irvine stüdyosu tarafından geliştirilen Lord of the Ring oyunu. Yine devasa bir online oyun olarak çıkış yapması bekleniyor.

Bir diğeri ise 3. Amazon stüdyosu tarafından geliştirilen bir oyun. Sony Online Entertainment eski başkanlarından. John Smedley tarafından yönetiliyor. Bu stüdyo tarafından da bir başka oyun geliştiriliyor. Amazon oyun sektörüne ciddi ve yüksek yatırımlar ile giriş yapıyor. Bu geliştirilen oyunlar ise online tabanlı yapımlar olarak karşımıza çıkıyor.

Amazon oyunlara milyonlarca dolar harcamaya devam ediyor. Sürekli olarak da bu parasal veriler artmaya devam ediyor. Elinde bulunan markaları geliştirmeye sektörler arasında kullanmaya devam edecek gibi görülüyor.

Amazon’un Bulut Sistemi

Sadece oyunlar ile Amazon sınırlı kalmayı düşünmüyor. Amazon aynı zamanda Project Tempo isminde bir bulut platformu üzerine de çalışmalarına devam ediyor. Oyunlarını bu platform üzerinden oynatacak gibi duruyor.

Amazon oyun sektörüne bu kadar yatırım yaptığını da The New York Times’ın özel haberi ile öğrenmiş olduk. Milyonlar harcanmaya hazır ve Amazon çalışmaya devam ediyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!