Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Yager, Steam Yerine Neden Epic Games’i Tercih Etti?

Yager stüdyo Spec Ops: The Line oyunu ile tanınıyor. Son günlerde ise Tencent ile yaptığı anlaşma ile gündeme gelmişti. Şimdi ise Yager, Steam yerine Epic Games’i neden seçtiğini açıkladı. Yager’in baş yapımcısı Jonathan Lindsay, konuyla ilgili PCGamesN’ye verdiği röportajda gerekçelerini şöyle açıklamış. Bildiğiniz gibi firma şimdilerde yeni ücretsiz oyunlar olan ve Epic Games Store özel The Cycle üzerine uğraşıyorlar. Steam üzerinden yaptıkları testler sonrasında oyun Epic Games Store’da tam sürüm çıkışını gerçekleştirdi. Steam platformuna ise ne zaman geleceği açıklanmadı. Gelen açıklama sınırsız bir süre sonra Steam’a geleceği yönünde oldu. Şimdi gelelim Lindsay’ın açıklamalarına.

Yager, Steam Yerine Epic Games’i Seçti

“Oyunumuza Steam üzerinden başlamış, açık alfaları da aylar ve aylar ve aylar boyunca Steam üzerinden yürütmüş, Steam üzerinde büyüyen ve büyüyen ve büyüyen bir camiayla birlikte oyunlar oynamıştık. Epic’e geçmeye karar verdiğimizde -ki 2005 yılından beri Epic’in Unreal Engine motorunu kullanıyoruz, yani Avrupa’da bunu yapan en eski stüdyolardan biriyiz – bu kadar güçlü duygularla karşılaşacağımızı tahmin etmemiştik, çünkü bu geçişi ilk yapanlardan biriydik.”

“Böylesine olumsuz tepkiler beklemiyoduk, mağaza değiştirmeyi bir fırsat olarak görmüştük çünkü Steam’de çok fazla rekabet var ve Epic Games Store gibi yeni bir mağazada daha görünür olacaktık. İşin bir de diğer yönü var, Epic’le çok uzun zamandır birlikte çalışıyoruz ve çok sağlam bir firma olduğunu biliyoruz, dolayısıyla bu geçiş bizim için oldukça anlamlıydı.”

“Tepkilerin böylesine kuvvetli olmasını beklemiyordum ama sanırım bunu anlayabiliyorum. Bir yanım bunu anlıyor. Bir çok kişi oyunları arkadaşlarıyla oynuyor ve bir oyun oynamak istediğinizde ve o oyun farklı bir platformdaysa ve siz Steam’deki arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız bu bir sorun. Ama bunu PC ve Mac durumunda da görüyorsunuz. Bu tür şeyler insanın doğasında var, spor takımları gibi.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Son olarak da “Bunu videolardaki yorumlarda görebiliyorsunuz. Yorumlar bize değil, bir firma olarak Epic’e yöneltilmiş durumda.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yager’in Epic Games’i seçme sebebi bu şekilde gözüküyor. Peki sizler bu konu ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!