Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Yerli Otomobil Görücüye Çıktı. Peki Özellikleri Neler?

Uzun süredir geliştirilmeye devam eden Yerli Otomobil sonunda görücüye çıktı. Bugün düzenlenen lansman ile birlikte Yerli Otomobil gösterildi. Sadece nasıl bir görüntüye sahip olduğu değil. Hangi özelliklere sahip olduğu, nasıl bir sistem ile üretileceği ve nasıl altyapı çalışmaları yapıldığı da açıklandı. Uzun süredir beklenen Yerli Otomobil’in çıkış tarihi de açıklandı.

Yerli Otomobil Görüntüleri

Sedan ve SUV tarzında bir görünüşe sahip olan Yerli Otomobil arabalarımız son derece şık görüntüye de sahip. Görenler tarafından görünüm olarak tam not almayı da başardı. Şık tasarımı ile dikkat çekiyor.

Yerli Otomobil’in Özellikleri Nasıl Olacak?

Elektrikli araba olma özelliğine sahip olarak çıkışını gerçekleştirecek. Elektrikli olmasından dolayı şarj süresi ve diğer özellikleri de merak ediliyordu. Nasıl şarj edileceği gibi sorular kafaları karıştırmaya başlamıştı. Bunların cevapları düzenlenen lansmanda verildi.

Elektrikli olarak çıkışını yapacak olan Yerli Otomobil’in şarj süresi 30 dakikadan biraz fazla olacak. Sadece 30 dakikanın altında yüzde 80 şarja ulaşacağı açıklandı. Altyapı çalışmalarının da başladığı açıklandı. Elektrik istasyonları her yere kurulmaya başlanacak. Bu sayede arabanız için şarj istasyonları istihdamı artmaya başlayacak.

Yerli Otomobil’in Teknik Özellikleri

500 kilometrelik menzil opsiyonuna sahip olarak araç çıkışını gerçekleştirecek. 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniyenin altında 0-100 km/s hızlanabilecek. Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

Uzun ömürlü bataryası sayesinde araba 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Yerli Otomobil Çıkış Tarihi ve Diğer Akıllara Takılan Sorular

2020’de marka lansmanı 2021’de fabrika açılışı yapılacak. İlk araç ise 2022’de üretilecek ve satışa sunulacak. TOGG girişimleri ile geliştirilmeye başlayan araç 2022 yılında seri üretime geçmiş ve satılmaya başlanmış olacak. Bunlar ile birlikte yine TOGG tarafından yapılan yatırımlar ile hızlı bir şekilde şarj istasyonları kurulmaya başlayacak. Halihazırda artan Elektrikli arabalar ile birlikte petrol istasyonları şarj üniteleri koymaya başladılar. İlerleyen süreçte bu durum sürekli olarak artmaya devam edecek.

Fiyatı ile ilgili olarak henüz bir açıklama gelmedi. Hangi fiyat ile çıkışını yapacağı merak ediliyor. İlerleyen süreçte konu ile ilgili olarak açıklamalar gelecektir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel