Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Yeni Nesil Konsol Xbox Series X Detayları

Bildiğiniz üzere önümüzde ki sene büyük bir savaş başlıyor olacak Konsol Savaşlar. Artık yeni nesil konsol dönemine geçiş vakti geliyor. PlayStation 5 hakkında yeni görseller paylaşılmaya başlanıyor. Aynı zamanda sızıntılar da beraberinde geliyor. Ama Sony tarafından konsol ile ilgili gizem hala sürüyor. Ama Xbox tarafından yeni nesil konsol ile ilgili olarak ilk duyuru geldi desek yanlış olmaz. The Game Awards etkinliği içerisinde Xbox tarafı Xbox Series X dünya sunumunu gerçekleştirdi. Bunun ile birlikte savaşta ilk atağı yapan Xbox tarafı oldu.

Xbox Series X Hakkında Bildiklerimiz

The Game Awards içerisinde gelen konsolun duyurusu büyük bir sürpriz oldu. Beklenen bir gelişme değildi, donanım olarak bir duyurunun geleceği açıklanmamıştı. Sony tarafı zaten donanım duyurusu yapmayacağı belliydi. Ama Xbox tarafından da bu atak beklenmiyordu. Sürpriz bir şekilde gerçekleşti. Phil Spencer tarafından bu duyuru gerçekleşti. Aynı zamanda da Phil Spencer açıklamalarda bulundu. “Bugüne kadarki en güçlü Xbox konsolumuz performans, hız ve uyumluluk açısından çıtayı belirleyecek.”

Konsol ilerleyen süreç içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Ama konsol ile ilgili olarak şunu söylemeliyiz. Xbox Series X konsolu Xbox tarihinin en çok özel oyuna sahip konsolu olacak. Çünkü kurulan Xbox Games Studios sürekli olarak özel oyun üretmeye devam ediyor. Bu durum ilerleyen süreç içerisinde gelişmeye devam edecektir.

Tasarımı

Tasarım olarak konsol farklı bir tarza sahip. Normalde konsol denildiği zaman ilk akla gelen yatay olması olur ama Series X’in tasarımı PC kasası gibi dikey yapılmış durumda. Tabi bu durum nasıl karşılanır bilinmiyor TV sehpalarına sığacak gibi durmuyor. Konsolun uzunluğu da 3 gamepad büyüklüğünde. 30 santimetre büyüklüğünde bulunuyor. İlginç bir tasarıma sahip olduğunu söylememiz gerekiyor.

Series X’in sunumu gerçekleştikten sonra Hellblade II‘nin tanıtımı gerçekleşti.

Twitter

Facebook

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel