Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Xbox Series X, Özel Oyunsuz Çıkışını Yapacak

Yeni nesil konsollardan bir diğeri de Xbox Series X, The Game Awards etkinliğinde tanıtılan konsol ile ilgili yeni detaylar paylaşıldı. Yeni gelen açıklamalar hem sevindirici hemde düşündürücü cinsten. Xbox Series X özel oyunsuz olarak ilk çıkışını gerçekleştirecek. Xbox cephesi en az bir yıl Xbox Series X için özel oyun yapmayı düşünmüyor. Bunun sebebi de Xbox One sahiplerini küstürmemek. Aynı zamanda da PC’ye daha da fazla yaklaşmak.

Xbox Series X Konsolu

Bu senenin sonunda çıkışını yapacak olan yeni nesil konsollardan birisi. Donanım ve görünüm ile ilgili olarak bazı detaylar paylaşıldı. The Game Awards etkinliği içerisinde de konsolu görme şansımız olmuştu. Konsol ile ilgili olarak merak edilen bir soru vardı özel oyunlar ne olacak diye. O soruda cevabını buldu. Xbox tarafı, Xbox One zamanında en çok özel oyunları olmadığı için eleştirildi. Bu da konsol satışlarını büyük oranda etkiledi. Daha sonra ise Microsoft bu sorunu çözmek için Xbox Games Studios çatısı altında stüdyolar toplamaya başladı. Bu firmalarda Microsoft için özel oyun geliştirmeye başladılar.

Bu özel oyunlarda son dönemlere denk geldiği için Xbox tarafında sıçrama yaratmayı başaramadı. Asıl sıçrama Game Pass sistemi ile birlikte geldi. Daha sonra ise gözler yeni nesil konsola dikildi. Gelen son haber ile de birlikte Xbox Series X özel oyunsuz olarak çıkış yapacağı açıklandı. Bunun asıl sebebi ise şu;

Booty, “Gelecek bir iki sene içerisinde yayınlayacağımız içerikler aynı PC’de olduğu gibi Xbox ailesinin diğer fertlerinde de oynanabilecek” diyor. “Bugünle Series X’in çıkışı arasında Xbox’a yatırım yapan oyuncuların bunun iyi bir yatırım olduğunu düşünmelerini, kendilerine de içerik sunduğumuzu bilmelerini istiyoruz” şeklinde açıkladılar.

Neden Özel Oyunsuz

Sebep dediğimiz ve açıklamada da gördüğümüz gibi eski oyuncuların geçişlerini daha iyi sağlamak olacak. Bunun ile birlikte tüm platformlar için özel oyunlar göreceğiz. Hem Xbox Series X, hem de Xbox One için özel oyunlar aynı anda çıkışlarını gerçekleştirecekler. Hamleler bu şekilde gelecek. Bakalım bu duruma karşılık olarak oyuncular tam anlamı ile nasıl tepki verecekler. Satışları nasıl etkileyecek göreceğiz. Çünkü PlayStation tarafı, PlayStation 5 özel oyunlar ile çıkacağı dedikoduları gelmeye başladı.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!