Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Xbox E3 2020 Etkinliğine Tüm Gücüyle Katılacak

Sony tarafından gelen E3 2020 etkinliğine katılmama kararından sonra gözler Xbox cephesine çevrildi. Xbox cephesinden gelen haber ile birlikte E3 2020 sırasında bizleri güzel sürprizler bekliyor olacak. Çünkü Xbox E3 2020 etkinliğine tüm gücü ile katılacağını açıkladı. Xbox’ın patronu Phil Spencer’dan gelen açıklamalar şu şekilde oldu.

“Ekibimiz E3 için çok sıkı hazırlanıyor ve bizi bekleyen şeyleri oyun oynamayı seven sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. 2020, Team Xbox yolculuğunun dönüm noktalarından biri olacak.” diye açıklamada bulundu.

Xbox E3 2020 Etkinliğinde Neler Gösterecek

Bildiğiniz gibi yeni nesil konsollar bu sene içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Sony tarafından gelecek olan yeni nesil konsolun adı PlayStation 5 olacak. Sadece konsol ile ilgili olarak adını biliyoruz desek yanlış olmaz, Sony sır perdesini daha aralamadı. Bir diğer taraf olan Microsoft tarafından gelecek olan konsolun adı ise Xbox Series X.

Xbox Series X ilk olarak The Game Awards 2019 etkinliği sırasında gösterildi. Ondan sonra ise gözler direkt olarak E3 fuarına çevrildi. E3 2020 fuarı Xbox açısından çok önemli olacak. Bir nevi tüm gözlerin üzerinde olacağı bir etkinlik olacaktır. En büyük rakibi olan Sony etkinliğe katılmama kararı aldı. O yüzden tüm gözler Xbox tarafından gelecek olan duyurulara kalacak.

Bu yüzden de Xbox tarafının daha sıkı bir hazırlık sürecine girmesi gerekiyor. İlk olarak Xbox Series X ile ilgili olarak detayların paylaşılması bekleniyor. Daha sonra ise Xbox oyunlarının açıklanması beklenenler arasında. Xbox oyunları diyoruz çünkü Xbox Series X konsoluna ilk bir kaç sene özel oyun gelmeyecek. Xbox One’a ve Xbox Series X’e özel oyunlar çıkışını gerçekleştirecek.

Diğer 3. parti firmalarında oyun duyurularını Xbox tarafının yapmasını bekliyoruz. Xbox Series X ise ana odak olacak gibi duruyor. Bakalım Xbox cephesi yakaladığı bu durumu aleyhine nasıl çevirmeyi başaracak. İstenilen gibi bir fuar geçirmeyi başaracak mı hep birlikte göreceğiz.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!