Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Valve Index Satışları Half-Life Alyx’dan Sonra Patladı

Uzun yıllardır beklenen Half-Life oyunu sonunda açıklandı. Serinin bir devam oyunu olarak değil ara dönemin hikayesini anlatacak olan Half-Life Alyx oyunu 2020 yılında oyunculara sunulacak. Bir PC oyunu olarak çıkışını gerçeleştirmeyecek olan oyun bir VR oyunu olarak çıkışını yapacak. VR oyunu olarak çıkmasından dolayı da Valve mutlu gözüküyor. Çünkü bir VR seti olan Valve Index satışları zirveye vurmuş durumda.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Half-Life Alyx’ın duyurusu yapıldı. Oyun ile ilgili olarak da detaylar paylaşıldı. Hikayenin hangi zaman aralığında geçeceği, çıkış tarihi ve çıkacağı platformlar oyuncular ile paylaşıldı. Paylaşılan bilgiler arasında en dikkat çeken bilgi oyunun VR özel olarak çıkacak olması oldu. PC platformu için oyunun çıkarılması düşünülmüyor. Tabi bu durum da otomatik olarak Valve tarafının VR seti olan Valve Index’in satışlarını olumlu yönde etkiledi.

Valve Index Amerika ve Kanada’da stokları şimdiden tükenmiş durumda. Ülkemizde bu VR setinin satışı maalesef bulunmuyor. Steam üzerinden de satın alınabilir olan Index paketi VR başlık, Valve Index kontrolcüleri, iki takip istasyonu ve Half-Life: Alyx bulunuyor. Bu setin komple fiyatı 999$ setin temel fiyatı ise 499$ olarak belirlenmiş durumda.

Hali hazırda Valve Index satın almış herkes, Half-Life: Alyx’e de ücretsiz olarak sahip olacak. Oyun, yayınlandığı zaman otomatik olarak bu kütüphanelere eklenecek. Hatta bunun için Valve Index seti almanız bile gerek yok, sadece kontrolcülere sahipseniz bile oyun kütüphanenize ücretsiz olarak eklenecekmiş.

Oyun 2020 yılının Mart ayı içerisinde resmi olarak çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun çıkışı ile birlikte VR seti satışlarında yine artış görülecektir.

VR Satışlarının Artması Ne Demek?

Valve tarafından VR satışlarının artması ilerleyen süreç içerisinde gelecek olan Valve oyunlarını PC’de görme ihtimalimizin azaldığını gösteriyor. Half-Life Alyx gibi bir yapımın VR özel çıkması Valve’nin oyunun geleceğini bu platformda gördüğünü de gösteriyor. Valve’ye ait olan diğer markaların da yeni oyunlarını VR özel olarak çıktığını görebiliriz. İlerleyen süreç içerisinde 3. oyunu gelmeyen yapımların VR oyunlarını göreceğiz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel