Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Valorant Twitch Zirvesinde Yerini Almayı Başardı

Valorant’ın kapalı beta süreci başladı. Kapalı beta sürecinin başlaması ile birlikte oyun popüler oldu desek yanlış olmaz. İzleyiciler Valorant’ın yayınlarını izlemeye başladılar. Twitch üzerinde 1.3 milyon izleyiciye ulaşmayı başaran Valorant bu konumunu bir müddet koruyacak gibi duruyor. Valorant Twitch üzerinden bu kadar izlenme sebeplerine beraber bir göz atacağız. Popüler FPS oyunlarından birisi olabilecek mi istatistiklerine bakacağız. Riot yeniden oyuncuları kendine çekmeyi başaracak mı göreceğiz.

Twitch denildiği zaman Riot oyunları büyük önem taşıyor. Twitch’in en popüler yayınları arasında League of Legends popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Şimdi ise kendisine rakip olarak yeni bir oyun geliyor. Valorant. Kapalı beta süreci başlayan oyun popüler bir yapım olarak hayatına devam edecek gibi duruyor. Şimdi bunun nedenlerine göz atalım.

Valorant Twitch üzerinden neden bu kadar izlendi:

Bunun sebebi son derece basit aslında. Valoran daha çıkışını yapmamış ve beta sürecinde olan bir yapım. Yaz aylarına doğru da oyunun resmi olarak çıkması bekleniyor. Bu durumda Riot ülkemizde ve dünyada popüler bir firma. Özellikle de League of Legends oyunu ile seviliyor. O yüzden firmadan gelecek olan yeni oyun büyük merak ile bekleniyor. Tüm oyuncular için bir diğer önemi de oyunun tamamen ücretsiz olarak çıkacak olması. Bu da oyunun oyuncu sayısında müthiş bir potansiyel olduğunu gösteriyor. Bu da oyunun Twitch üzerinden 1.3 milyon izleyiciye ulaşmasına neden oluyor. CS:GO’nun 10 katı kadar fazla izlenme sayısından bahsediyoruz.

Valorant oyunu popüler olacak mı?

Oyunun tanıtımları son derece iyi bir şekilde yapıldı. Ücretsiz olmasından dolayı oyun büyük bir talep görecektir. Sadece ücretsiz olmasından değil, ücretsiz oyunlar arasında oynayabileceğiniz en iyi yapımlardan birisi olarak çıkışını yapacak. İkinci olarak farklı bir FPS tarzı ile karşımıza çıkıyor. Sevilen oyunların karması tarzda bir yapım olduğu için merak unsuru ön planda olacak. LoL’ün haricinde uzun bir aradan sonra farklı bir yapım ile Riot karşımıza çıkıyor. Bu da oyunun oynanması için fırsat olacaktır.

Bir diğer özellik ise oyunun yerelleştirilmiş olarak çıkıyor olması olacak. Riot Türkiye üzerine yatırımlarına devam ediyor. Ülkemizde tamamen yerelleştirilmiş şekilde oyun çıkışını yapacak. Bu durumda oyunun ülkemizde popüler bir oyun olmasına neden olacak. Aynı zamanda da dünya çapında da aynı durum söz konusu olacak.

Ücretsiz bir FPS oyunu olarak çıkacak olduğu için herkes şans verecektir. Riot reklam sürecini de iyi yönetti, aynı zamanda oyunculara bir güven de verdiğini iletmemiz gerekiyor. Bu güven ise oyunun içerisinde bulunacak olan önlemler aslında. Bu da oyunun oynanması için sebep olacaktır. Hilecilere karşı önlemler oyun çıkmadan alınmaya başladı. Bu durumda Riot’un oyuna verdiği önemi gösteriyor.

Oyun ile ilgili olarak beklentiler son derece yüksek görülüyor. Bu sayede de oyunun çıkışı merak ile bekleniyor. Bakalım nasıl bir yapım ile karşı karşıya kalacağız göreceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

PC Gamer tarafından yayınlanan oynanış videosu:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!