Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Untitled Goose Game 1 Milyondan Fazla Kopya Satmayı Başardı

House House tarafından geliştirilen ve Panic tarafından yayınlanan kaz oyunu 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde 1 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Untitled Goose Game adı ile çıkışını gerçekleştiren oyun PC tarafından Epic Games Store özel olarak çıkışını gerçekleştirdi. Konsol tarafında ise ilk çıkışını Nintendo Switch için yapan oyun daha sonradan PlayStation 4 için 17 Aralık tarihinde resmi olarak çıktı. Steam’da henüz satışa sunulmamış olan oyun 2020 yılının içerisinde eklenecek. Tüm platformlar üzerinden oyun satın alınabilir bir hale gelecek.

Untitled Goose Game

Gelelim 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde 1 milyondan fazla satmayı başaran yapıma. İlk çıkışını 20 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirdi. PC tarafında Epic Games Store özel olarak çıkış yapması oyuna yaramış gibi gözüküyor. Açıklanan veriler ile ilgili olarak verilere geçemeden önce oyunu bilmeyenler için kısa bir özet geçelim.

Untitled Goose Game oyunu içerisinde bir kazı kontrol ediyorsunuz. Amacınız ise orada yaşayan insanları rahatsız etmek. Sürekli olarak kaz sesi çıkararak diğer insanları rahatsız etmeniz gerekiyor. Olay sadece ses ile de sınırlı değil. Orada bulunan insanların eşyalarını alıp başka yerlere götürebiliyorsunuz. Dilediğiniz eşyayı gaganız ile tutup öyle de ses çıkarabiliyorsunuz. Tamamen eğlence amaçlı bir yapım olan oyun oyuncular tarafından da basın tarafından da sevilmeyi başardı.

Untitled Goose Game Trailer

Bu başarısı The Game Awards etkinliğinde de karşılık buldu. The Game Awards etkinliğinde ödül almayı başardı. Bu başarısı ile 1 milyondan fazla tüm platformlarda satış yapmayı da kısa süre içerisinde başarmış oldu.

1 milyondan fazla kopya satmayı başardığı açıklaması ise bir Panic çalışanı tarafından verildi. Twitter üzerinden Cabel’ın attığı tweet ile birlikte oyunun 1 milyondan fazla satış yaptığını öğrenmiş olduk. Dipnot olarak ise oyun sadece çıktığı ilk haftada 100 bin kopya satmayı başarmıştı.

Cabel’ın tweeti: “İmkansız görünüyor fakat tam üç hafta önce, yani Untitled Goose Game’in çıkışından üç ay sonra, 1 milyon kopya satış rakamını aşmayı başardık. Hepinize oyunumuzu oynadığınız için teşekkür ediyoruz.” şeklinde oldu.

Oyun şuan için çoğu platformda satın alınabilir durumda. Epic Games Store, Nintendo Switch ve PlayStation 4 üzerinden satın alabilirsiniz. Ama oyunun Steam’a gelmesini bekliyorsanız eğer 2020 yılının sonlarına doğru Steam için gelecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel