Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Ubisoft Steam Çalışma Sistemini Eleştirdi

Bildiğiniz gibi Ubisoft Steam ile çalışmayı sonlandırdı. Daha sonra ise Ubisoft Epic Games Store ile birlikte bir anlaşma imzaladı. Steam ile arasında olan bu ayrılığın sebebi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ubisoft Steam arasında olan gerginliğin sebebi Steam’ın aldığı %30’luk paydan kaynaklanıyor.

Ubisoft bu sistemin değişmesi gerektiğini söylüyor. %30’luk pay alması ile istenilen anlaşma sağlanamadı. Epic Games Store ise %12’lik bir pay alıyor. Bu durumda geliştiriciler için daha fazla tercih edilmesine yol açıyor. Steam tarafının bu politikasına değişiklik getirmesini söyledi.

Normal şartlarda tüm platformlar üzerinde %70-30’luk dilim kullanılıyor. PlayStation, Xbox, Google ve Apple’da bu sistemi kullanıyor. Ubisoft tarafı ise bu sistemin değiştirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Ubisoft’un yöneticilerinden Chris Early, bu sistemin değişmesi gerektiğini açıklıyor. Aynı zamanda Valve’nin %30’luk payının gerçek dışı olduğunu vurguladı.

“Şu anda kullandıkları iş modeli hiç gerçekçi değil. İçinde bulunduğumuz dünyanın oyun dağıtım şeklini yansıtmıyor.”

Steam’ın bu durumunu en çok eleştiren firma olan Ubisoft açıklamaları ile birlikte Steam’ın sistemini değiştirmesi ile uğraşıyor. Aynı zamanda da oyuncuları Uplay üzerinden satın almaya itiyorlar. Epic Games Store ile ilk anlaşmalı çıkan oyunu Division 2 Uplay üzerinden satış rekoru kırmayı başardı.

Steam’in bazı firmaları Epic Games Store’a kaptırması ile beraber tam olarak Steam cephesinden bir hamle gelmedi. Eğer Steam durumu düzeltirse nasıl bir geri dönüş sağlanacak hep birlikte göreceğiz. Eğer çalışma stilinde bir değişiklik olursa Ubisoft tekrar Steam ile anlaşma yoluna gidebilir.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!