Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Ubisoft Avatar Oyununu Geliştirmeye Devam Ediyor

Avatar’ın film başarısını tartışmaya gerek yok. Filmi ile birlikte yakaladığı başarıyı Ubisoft tarafı oyuna uyarlamak istiyorlardı. 2017 yılının Şubat ayında da bu anlaşma Ubisoft, Fox Interactive ve Lightstorm Entertainment arasında gerçekleşti. Oyunu geliştirecek olan stüdyoda The Division serisinde de imzası bulunan Massive Entertainment olacaktı. Ubisoft Avatar oyununu geliştirdiğini ise 2017 yılında açıkladı.

Daha sonradan ise derin bir sessizlik yaşandı. 2 yıldır oyun ile ilgili olarak bir gelişme paylaşılmadı. Bu gelen sessizlik ile birlikte oyunun iptal edildiği düşünülmeye başlandı. Ama oyun iptal edilmediği yayınlanan paylaşım ile birlikte anlaşıldı. Bu sessizliği bozan taraf da resmi Avatar hesabı oldu. Gelen açıklama ile birlikte Ubisoft Avatar oyununu geliştirmeye devam ediyor.

Oyunun çıkmama sebebinin döneminde iyi bir görsel sunamayacağının düşülüyor olması olabilir. Çünkü Avatar filminin en önemli özelliği görsel efektinin çok üst düzeyde olmasıydı. Ubisoft tarafı büyük ihtimal ile bunu karşılamayı başaramadı. O yüzden de projeyi iptal etmek yerine beklemeye almayı seçti.

Yeni nesil konsolların gelmesi ile birlikte oyun çıkışını gerçekleştirecektir. Yeni nesil konsollar için geliştirilmeye tekrar başlandı. The Avatar Project ismi ile çıkış yapması planlanıyor. Aynı zamanda da Snowdrop oyun motoru kullanılacak ve bizleri Avatar’ın eşsiz Pandora dünyasına davet edecek.

Oyunun 2021 yılında çıkış yapması planlanıyor. Dediğimiz gibi çok büyük bir marka ve ince elenmiş bir yapım olarak çıkışını yapacaktır. Özellikle görsel açıdan Ubisoft tarafı yeni nesil konsolların tüm özelliklerini kullanacaktır diye düşünüyoruz. Aynı zamanda da E3 fuarı sırasında Avatar oyunu ile ilgili olarak yeni duyuruların gelmesini bekliyoruz. Hazır artık sessizlik bozulmuşken sızıntıların da gelmesi yakındır.

Yayınlanan İlk Duyuru Videosu

Bakalım bizleri nasıl bir Pandora dünyası bekliyor olacak. Ortaya çıkacak olan yapımın Avatar filmi gibi bizleri şaşırtmasını umuyoruz. Peki sizler Ubisoft tarafından geliştirilen oyun ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz. Sizce ortaya çıkacak olan oyun nasıl bir kaliteye sahip olacak?

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!