Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Twitch Dr Disrespect ve Pokimane İle Anlaşma Sağladı

Bildiğiniz gibi günümüzde canlı yayın platformları son derece popüler ve gittikçe de popüler hale gelmeye devam ediyor. Bu popüler yayın platformları arasında da rekabet gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son dönemlerde en önde gelen platformlardan birisi sizlerinde de bildiği gibi Twitch. Ama son dönemlerde çıkışa geçen Mixer ile birlikte işler çok değişti. Mixer Microsoft tarafından desteklenen bir canlı yayın platformu durumunda. Ünlü yayıncıları da kendi platformuna çekmeyi başardı. Yaptığı anlaşmalar ile birlikte. Dr Disrespect ile de anlaşma sağlamak istiyordu ama olmadı. Twitch Dr Disrespect ve Pokimane ile özel bir anlaşma sağladı ve platform içerisinde tutmayı başardı.

Mixer, bir dönem Twitch’e büyük darbeler vurmayı başarmıştı. Bu darbelerin en büyüğü ise Ninja ile olmuştu. Ninja’nın platform değiştirmesi ile birlikte işler daha farklı bir hal aldı. Durum sadece Ninja ile de sınırlı kalmadı. Mixer Twitch’den Tyler ‘Ninja’ Blevins, Cory ‘King Gothalion’ Michael, Soleil ‘Faze Ewok’ Wheeler ve Michael ‘Shroud’ Grzesiek’i isimlerini almayı başardı.

Twitch’de bunun önüne geçmek için kendi yayıncılarını elinde tutma politikasına gitti. Bu politika ile birlikte Twitch Dr Disrespect ve Pokimane ile anlaşma sağladı. Bu yapılan anlaşmanın detayları ise tam olarak bilinmiyor. Gizlilik gereği açıklanmadı. Ama gelen sızıntılara göre Twitch kesenin ağzını açmış gibi duruyor. Ödenen paraların milyon dolarlar olduğunu söyleniyor.

Bunların haricinde Dr. Disrespect platformdan ayrılmayı düşünen birisi değil. Twitch’e sadık isimlerden birisi. Özellikle de kendisine has tarzı ile takipçileri ve oyuncular tarafından sevilen bir isim. Şimdi gelelim onun kendi tarzı ile hazırlamış olduğu Twitch anlaşma fragmanına.

Twitch’in bu noktadan sonra yayıncı kaybetmemek için değişiklere gideceğini düşünüyoruz. Özellikle gelir dağılımı noktasında değişiklikler yakında sunulacaktır. Mixer ve Twitch savaşları hız kesmeden devam edecek gibi duruyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!