Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

The Division 2 ve Breakpoint Ticari Başarısızlık Olarak Görülüyor

Ubisoft cephesi bu sene büyük umutlar ile iki tane AAA oyun çıkardı. Bu iki oyun da Ubisoft tarafı için ticari olarak beklenen başarıyı sağlayamadı. Özellikle Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint bekleneni bir türlü veremedi. The Division 2, Breapoint oyununa göre daha iyi bir başarı elde etmiş. Ubisoft tarafı da neden beklenen başarı The Division 2 ve Breakpoint oyunlarında sağlanamadı diye masa başında tartışmaya başladı.

Dediğimiz gibi oyunlardan istenilen ticari başarı tam olarak sağlanamadı. Gelen inceleme puanları da bunu destekler nitelikte. Özellikle Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint inceleme puanları da son derece kötüydü. Bu da oyunun ticari başarısının aşağıda olmasının nedenlerinden birisi oldu. The Division 2 ve Breakpoint oyunlarının neden başarısız olduğuna ise Ubisoft tarafı şöyle bir değerlendirmede bulunmuş.

 • Önceki oyunları yıllar süren optimizasyonlar geçirmiş bir Canlı çok oyunculu oyunun devamı için gerekli olan ilgiyi yaratmak daha zor. Sonuç olarak Canlı oyunlarda, serinin oyunları arasında daha fazla süre geçmesine dikkat etmeliyiz.
 • Oyunlarımızda oynanış yenilikleri sunma stratejimiz markalarımız üzerinde pozitif etkiye sahip. Ancak oyuncuları kazanmak için bu yeniliklerin mükemmel biçimde uygulanmış olması ve optimal deneyim sunması şart. Ghost Recon Breakpoint’te bunu sağlayamadık. Formül değişikliği oyuncular tarafından olumlu karşılanmış olsa da, oyuncu başına günlük ortalama oyun süresinin üç saate düştüğüne baktığımızda bu yeniliklerin oyuncu camiamızın büyük bir kısmı tarafından sevilmediğini de görüyoruz.
 • Ghost Recon Breakpoint yeterli sayıda ayırt edici özelliğe sahip değildi, bu da oyunun kendine has asıl niteliklerinin ön plana çıkmasına engel oldu.

Ubisoft tarafına göre ticari başarısızlığın sebebi bunlar gözüküyor. Sizler bu açıklamalar ile ilgili neler düşünüyorsunuz. Bizlere yorum olarak yada Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel