Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Tesuya Nomura’nın Final Fantasy 7 Remake Röportajı

Final Fantasy 7 Remake oyunu uzun zamandır oyuncular tarafından yakın takibe alınmış durumda. Uzun süredir geliştirilme aşaması devam eden yapıma gün geçtikçe daha fazla yaklaşıyoruz. Tetsuya Nomura FF 7 Remake için Famitsu dergisi ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda bazı ilginç bilgiler de beraberinde geldi.

Röportajda en çok dikkat çeken kısımlardan birisi The Honey Bee Inn sahnesi oldu. Oyunda kısa bir bölüm olan The Honey Bee Inn oyuncular tarafından olup olmadığı merak edilen bölümlerden birisiydi. Nomura’da konuya röportajla birlikte cevap verdi. Sahnenin oyunun içerisinde bulunacağını açıkladı.

Cloud, bu sahnede kılık değiştiriyor, genç bir kız kılığına giriyordu. Sahne oyununun içerisinde çok fazla yer tutmasa da oyuncular tarafından en çok merak edilen sahnelerden birisiydi. Geleceği de röportaj ile birlikte teyit edilmiş oldu.

Sahnenin olacağı onaylandıktan sonra röportajda dikkat çeken konu Tifa ve Aerith’in tasarımları oldu. Birisi daha batılı tarza yakınken bir diğeri daha doğu tarzını yansıtacak şekilde resmedilmiş. FF 7 Remake’in bu bölümün sadece Midgar’ı kapsadığı açıklandığı için Yuffie’yi görmek isteyenler bir sonraki bölümü beklemek zorunda kalacaklar gibi görünüyor.

Gelelim röportajda bulunan en ilginç kısma, Tifa’nın tasarımı ile ilgili olan kısım çok dikkat çekiciydi.

Nomura, “Tifa’nın kaslı olmasını istedik, bu yüzden atletik bir vücut yapısı var. Aynı zamanda, Square Enix Etik Departmanı da, yoğun aksiyon sırasında doğal durmayabileceği düşüncesinden hareketle Tifa’nın göğüslerinin uygun bir şekilde tasarlanması gerektiği yönünde görüş beyan etti”  şeklinde açıkladı.

Final Fantasy 7 Remake geliştiirlme aşamasında Tifa’nın göğüsleri Square Enix Etik Departmanı takılmış. Biraz küçülmeye gitmeleri gerekmiş. Bakalım son hali nasıl olacak. Nomura’nın röportajında dikkat çeken konular bunlar oldu.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!