Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Tencent, Yager Stüdyosuna Yatırım Yaptı

Tencent Çin merkezli bir firma bilişim, oyun, eğlence ve yapay zeka üzerine yatırımlar yapan bir firma. Tabi bizler Tencent’i bu özellikleri ile değil oyun stüdyolarına yatıkları anlaşmalar ile tanıyoruz. Gün geçtikçe de bünyesini büyütmeye devam ediyor. Daha önceden Tencent Activision, Blizzard, Ubisoft, Epic Games, Paradox Interactive, Riot, SuperCell, Grinding Gear Games, Fatshark ve Sumo Digital gibi firmalar ile anlaşma sağladı. En son bilinen ise PlatinumGames olmuştu. Şimdi ise Tencent Yager stüdyosuna yatırım yaptığını açıkladı. Yager’i bilmeyenler için Spec Ops: The Line oyunun geliştiricisi.

Tencent oyun dünyasına yatırımlar yaparak hakim olmaya devam ediyor. Aynı zamanda mobil tarafta da büyüklüğü devam ediyor. Ama Tencent genelde stüdyolar ile anlaşmalar yapıyor ve iç işlerinde serbest bırakıyor. Melek yatırımcısı desek yanlış olmaz. Anlaşma sağladığı firmalar da büyük firmalar daha doğrusu oyun dünyasının öncüleri. Ama Tencent firma tanımadan yatırımlarına devam ediyor. Küresel ölçekli halini sürekli olarak arttırmaya devam ediyor. Bu sayede de Tencent büyümeye devam ediyor. PlatinumGames’ten sonra da Tencent Yager stüdyosuna yatırım yapmaya karar verdi.

Yager CEO’su Timo Ullmann durumdan son derece memnun, “Bu sayede işlerimiz çok daha büyüyecek, sadece Tencent’in ağına ve kaynaklarına erişmekle kalmayacak, Tencent’in sahip olduğu deneyim ve birikimden de faydalanacağız” diyor. Bu alınan destek ile birlikte oyunlarını yine bildikleri gibi üretmeye devam edecekler.

Stüdyo mevcut olan oyunlarına yatırımlarına devam edecekler. Aynı zamanda da F2P çevrimiçi shooter oyunu The Cycle oyununa yatırım yapacaklar. The Cycle oyunu üzerine Yager yatırım yapıyor. Tencent ile daha farklı bir hale gelecektir. Dediğimiz gibi Tencet Yager’in iç içlerine ve stratejilerine herhangi bir şekilde karışmayacak. Bu diğer stüdyolar ile de yaptığı bir anlaşma oluyor genellikle. Bu arada son olarak da Tencent stüdyoyu ilerleyen süreç içerisinde tamamen satın alabileceği iddiaları da dolaşmaya başladı.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel