Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Tencent Don’t Starve Geliştiricisi Klei Entertainment’ı Satın Aldı

Tencent oyun dünyasına olan yatırımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Tencent’in yeni stüdyolar alacağı yönünde haberler çıkmaya başlamıştı. Şimdi bu haberler netlik kazandı. Tencet Tencent Don’t Starve geliştiricisi Klei Entertainment’ı satın aldı. Stüdyonun çoğunluk hisseleri artık Tencent’in oldu.

Klei Entertainment kurucusu Jamie Cheng, haberleri duyurmak ve hayranlarına “bu anlaşmanın bir parçası olarak Klei, projeler, yetenekler ve daha fazlası dahil olmak üzere stüdyonun tüm yönlerinde yaratıcılık ve operasyonlar konusunda tam özerkliğe sahip olduğunu garanti etmek için stüdyonun forumlarına gitti.”

Neyin değişeceğine gelince, Cheng, uyarlanması gereken bazı “sıkıcı muhasebe değişiklikleri” olsa da, stüdyoyu “kadro, proje veya diğer işlemlerde herhangi bir değişiklik olmadan” eskisi gibi yönetmeye devam edeceğini söylüyor. “

Klei kendi bildiği tarzda oyunlar ve deneyimler geliştirmeye devam edecek. Tencent genel olarak aldığı stüdyoların iç işlerine karışmıyor. Bu durumu Klei’de de devam ettirecek gibi duruyor. Genel olarak Tencent stüdyolara daha çok yatırım amaçlı yaklaşıyor. Bu sayede de stüdyolar kendi istedikleri çevrede oyunlar geliştirmeye devam ediyorlar. Bakalım ortaklık sonrasında gelecek olan oyun hangisi olacak hep birlikte göreceğiz.

Tencent Path of Exile, League of Legends, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Clash of Clans, Fortnite gibi oyunlara yatırımları bulunuyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel