Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Tencent, Bohemia Interactive’i Satın Almadı

Tencent son dönemlerde yaptığı yatırımlar ve ortaklıklar ile gündemde olan bir Çinli firma. Firma yaptığı yatırımlar ile sürekli olarak gündemde olmayı başarıyor. Supercell, Riot Games, Activision Blizzard, Ubisoft gibi firmalar ile anlaşması bulunan firma bağımsız stüdyolara da destekte bulunuyor. Geçtiğimiz günler içerisinde DayZ’nin geliştiricisi Bohemia Interactive’i satın aldığı yönünde haberler çıktı. 260 milyon dolarlık bir yatırımın yapıldığı açıklandı. Tencent Bohemia Interactive’i satın almadı. Yeni gelen açıklamalar ile durum netlik kazandı.

Bu haberin çıkması, makalelerin yazılması ilk etapta ciddiye alındı. Tencent günümüzde yaptığı yatırımlar ile göz önünde olan bir firma. Bohemia Interactive’e de yatırım yapıldığı düşünüldü. Hatta çıkan haberler içerisinde satın aldığı yönünde haberler çıktı. Tencent ve Bohemia Interactive tarafından açıklamalar geldi.

Tencent Bohemia Interactive’i satın almadı. Basın açıklaması ile durum netlik kazandı. Tencent tarafından Avrupa’ya yapılan son büyük yatırım, Forza Horizon 4, Team Sonic Racing ve daha fazlası gibi oyunlara sahip büyük bir İngiliz geliştirici olan Sumo Group’taydı.

Basın Açıklaması

“The Information tarafından Tencent’in Bohemia Interactive ile ilgili yaptığı finansal hareketlerle ilgili bir hikayeden haberdar olduk. Bu makaledeki bilgiler yanlış. Tencent, Bohemia Interactive’de hisse satın almamıştır ve bağımsız bir stüdyo olarak kalmaktadır.”

Bohemia Interactive CEO’su Marek Španěl site üzerinden açıklamada bulundu. Şirketinin aslında Tencent tarafından satın alınmadığını teyit etti. Španěl, şirketin “Geçmişte olası stratejik işbirliği hakkında sayısız potansiyel ortakla konuştuğunu” kaydetti ancak Bohemia Interactive’in şu anda “Bağımsız bir stüdyo olarak kalacağını” tekrarladı.

Bohemia Interactive Çek Cumhuriyeti merkezli oyun şirketi. Oyun dünyasında Arma serisi ve DayZ oyunları ile adından söz ettirmeyi başarmış bir firma.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!