Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Stygian: Reign of the Old Ones, Türkçe Desteği Geliyor

Cultic Game tarafından piyasaya sürülen ve yerli bir yapım olarak oyun çıkışını gerçekleştirdi. Ama oyun Türkçe desteği ile çıkışını yapmamıştı. Oyun çıkışını yaptığı andan bu yana Türkçe desteğin geleceği açıklandı. Türkçe’nin oyuna geleceğini biliyorduk ama ne zaman geleceği ile ilgili olarak net bir tarih verilmemişti. Sonunda açıklandı. Türk Lovecraft oyunu Stygian: Reign of the Old Ones, Türkçe destek sonunda geliyor.

Sektördeki firmalar çeşitli sebeplerden dolayı satışa sundukları oyunları dil destekleri ile sunamayabiliyor. Ekiplerinde konu olan dil için destek sağlayabilecek kişiler olmaması sebebiyle firmalar bu işlemi ya baştan bir ekip kurarak ya da Protranslate gibi Türkçe İngilizce oyun çeviri hizmeti (ve daha bir çok dilde) sunan firmalardan yardım alıyorlar.

Oyunu yayınlayan stüdyonun kurucusu olan Can Oral konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Stygian: Reign of the Old Ones Türkçe desteği Mart ayının ilk haftası içerisinde geleceğini açıkladı. Bu sayede de oyun Mart ayında Türkçe desteğe kavuşacak.

Stüdyonun yayınladığı kısa açıklama metin şöyle;

Cultic Games, Stygian: Eskilerin Hükmü (Oyunun Türkçe Adı) isimli RPG oyunlarının Mart ayının ilk haftasında tamamiyle Türkçe olarak Steam ve GOG platformlarında Türk oyun severlerle buluşmasını müjdelemek için özel bir video hazırladı! Geliştirici ekip, profesyoneller ve gönüllülerden oluşan 8 kişilik bir çeviri ekibinin üstlendiği yaklaşık 200.000 kelimeden oluşan Türkçe dil eklentisinin yayınlanış günü için de yerli oyun topluluğuna yönelik bazı özel sürprizler hazırlıyor. Yamanın kesin yayın tarihi ilerleyen haftalarda netlik kazanacak ama paylaştıkları videodan bu konuda epey “hevesli” oldukları görülüyor…

Ekip aynı zamanda bu haber için ufak bir videoda hazırlamış:

Oyun çıkışı ile birlikte oyuncular tarafından sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Lovecraft tarzında bir yapım olan oyuna çıktığı günden bu yana da Türkçe destek bekleniyordu. Bunun ana sebeplerinden birisi de oyunun yapımcısının Türk olmasından kaynaklanıyordu. Ama sonunda sevindirici haber geldi. Bu sayede de oyuna Türkçe desteği Mart ayının ilk haftası içerisinde eklenecek. Küçük bir not olarak da oyunun 200 bin kelimelik olduğunu da söylememiz gerekiyor.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!