Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Stranded Deep PC Oyuncularını Kandırdı Mı?

Beam Team tarafından Stranded Deep isimli bir oyun geliştiriliyor. Bu oyun uzun zamandır erken erişimde olan bir yapım. 23 Ocak 2015 tarihinde erken erişime açılan oyun konsollara resmi olarak çıkışını gerçekleştirdi. Bunun ile birlikte bazı soru işaretleri kafaları kurcaladı. Oyun PC için tam erken erişimden çıkmadı. Şimdi ne var bu durumda diyebilirsiniz. Süreci sizlere anlatacağız. Çoğu PC oyuncusu kandırıldığını düşünüyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz. Stranded Deep PC oyuncularını kandırdı mı?

Stranded Deep isimli oyun ilk olarak PC’de erken erişime açıldı. Uzun yıllardır da oyun erken erişim sürecinde kalmaya devam etti. 2015 yılında bu yana sadece PC için erken erişime açık olan oyuna desteği PC oyuncuları verdiler. Oyunun tam sürümü çıkmasına asıl desteği PC oyuncuları verdiler. Uzun lafın kısası ise oyunu oyun yapan PC oyuncularının yatırımları oldu. Bu durum ile birlikte de yapılacak olan hamlelerin PC odaklı olması bekleniyor. En azından gelecek olan ilklerin PC’de olması lazım.

Beam Team ise bunu yapmadı. PC sürümüne ilk gelmesi gereken tam sürüm konsollar için çıktı. Daha sonra ise PC için sürümün geldiği açıklandı. Bu durumda PC oyuncularını ve daha çok oyuna yatırım yapmış oyuncuları sinirlendirdi. Oyuncular kendilerini kandırılmış olarak hissediyorlar. Çok fazla da haksız sayılmazlar.

Beam Team’dan Gelen Açıklama

Geçtiğimiz gün oyunun PS4 ve Xbox One için yayınlandığını duyuruldu. Oyun konsollar için resmi çıkışını gerçekleştirirken PC oyuncularına ise “Bugüne sizin sevginiz ve desteğiniz olmadan ulaşamazdık. Birkaç ay içerisinde Steam versiyonunun da erken erişimden çıkacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde bir açıklama geldi.

Bu açıklamaların gelmesi ile de birlikte PC oyuncuları tarafından eleştirel yorumlar gelmeye başladı. Oyunu bu süre içerisinde daha fazla sorgulamaya başladılar.

İlk olarak oyun ile ilgili PC oyuncularına söz verilen bir sürü özelliğin oyuna eklenmediğini eklediler. Bundan sonra da asıl yatırımı PC oyuncuları oyuna yaparken nasıl konsol versiyonu ile çıkışını yapabiliyorlar sorusu sorulmaya başlandı. Hatta konsollara eklenen bazı özellikler hala daha PC versiyonunda mevcut değil şeklinde sitemler geldi.

Bunların arasında da oyuna erken erişimde para yatıran çoğu oyuncu, stüdyonun kendilerini “ucuz oyun testi ve bütçe” için kullandığını ve kandırıldıklarını düşünüyor. “oyuna para verip geliştirilmesine katkıda bulunduk, sonra da konsol versiyonları için terk edildik” düşüncesi dolaşmaya başladı.

Bakalım Stranded Deep PC oyuncularını kandırdı gibi görülüyor. Gelecek olan yeni açıklamalar ile birlikte bazı sorular cevap bulacaktır. Şimdi merak edilen detaylardan birisi de oyunun PC fiyatı nasıl olacağı. Oyunun PC fiyatında bir artış olması bazı sorunlar da beraberinde getirebilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!