Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Steam Oyuncu Sayısı Yükselmeye Devam Ediyor

Corona virüsü dünyayı etkilemeye devam ediyor. Ülkemizde ve dünyada etkisi görülmeye devam eden virüse karşı önlemler de alınmaya çalışılıyor. Bu önlemler doğrultusunda da vatandaşların evlerde kendilerini izole süreci başlamış oldu. Evde kalındığı bu süre zarfı içerisinde de gençler ve oyun sevenler Steam’a hücum etmeye devam ediyor. Son haftalarda Steam oyuncu sayısı yükselmeye devam ediyor. Alınan verilere göre Steam oyuncu rekoru kırmaya devam ediyor. Bu durum Steam oyuncu sayısı ile de sınırlı kalmadı. Valve’nin oyunlarında da artış gözlerden kaçmıyor.

Steam oyuncu sayısı yükselmeye devam ederken kendi rekorunu kırmayı başardı aslında. Geçtiğimiz günlerde 20 milyon aktif kullanıcı sayısıyla rekor kırmayı başaran uygulama, hafta sonunda ulaştığı 22 milyon oyuncu rakamı ile rekor tazeledi.

SteamDB’nin verilerine göre Pazar günü akşam saatlerinde Steam’de, tam olarak 22.678.529 oyuncunun çevrimiçi olduğu ölçülmüş durumda. Bu veriler ışığında da son haftada 2 milyon kişinin daha Steam’a giriş yaptığı görülüyor.

Bu karantina süreci en çok Steam’a yaradı aslında. Hem platform içerisine giren oyuncu sayısı artmaya devam ediyor. Bunun haricinde de kendi oyunlarında büyük artış görülüyor. Son dönemlerde tekrar popüler olan CS:GO oyuncu sayısını arttırmaya devam ediyor. Sürekli olarak 8 yıllık oyun oyuncuları kendisine çekmeye devam ediyor.

CS:GO haricinde de en büyük pay Dota 2 oyununa ait aslında. Karantina sürecinden önce çok fazla oyuncu kaybeden Dota 2 karantina süresinde oyuncularını arttırmaya devam ediyor. Dota 2, Steam’in rekor hafta sonunda 717.882 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başardı.

ÖNEMLİ UYARI

Sizlerde bu süreçte evlerinizde kalmaya devam edin. Evde kendi OHAL sürecinizi ilan edin. Bu süreç içerisinde dışarıya mümkün mertebe çıkmayın. Bu süreci olabildiğince hızlı bir şekilde atlatmak dileğiyle. Bu süreç zarfında bizlerde sizlere haberlerimiz ile yardımcı olacağız. Aynı zamanda bizleri Twitter üzerinden takip ederseniz de ücretsiz olarak verilen oyunlardan haberdar olabilirsiniz. Bu sayede de sizlere vakit geçirmek için imkanlar sağlamaya çalışacağız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!