Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Steam Eş Zamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı

Steam’dan yeni bir rekor daha geldi. Pandemi döneminde bir çok ülke sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bu uygulama ile birlikte insanlar mecbur kalmadıkça dışarı çıkmıyorlar. Bu süreç içerisinde de en etkili zaman geçirme koşulu oyunlar olmuş durumda. İnsanlar oyunlar ile vakitlerini geçirmeye devam ediyor. Bunu ortaya çıkan veriler ile öğrenmiş bulunuyoruz. Özellikle Steam’a yoğun bir ilgi olduğu görülüyor. Steam Corona virüsünden sonra insanların yoğun uğraklarından birisi oldu. Alınan veriler ışığında 20 milyondan fazla insan Steam’ı bu süreçte tercih etmeye başladılar. Steam eş zamanlı oyuncu rekoru rekoru daha kırdı.

Bu başarısı ile birlikte Steam platformuna oyuncuları çekmeye devam ediyor. Platform içerisinde takılan oyuncuların en çok tercih ettiği yapım ise Valve tarafından geliştirilen CS:GO oyunu oluyor. Bu sayede de platforma özel olan oyunu tercih ediliyor. Şimdi de yeni kırılan rekora bir göz atalım. Bu sefer kaç eş zamanlı kişi sayısı kaça yükselmiş durumda.

Steam, 15 Mart’ta 20 milyon eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmıştı. 22 Mart’ta bu rakam 22 milyona çıkarak yeni bir rekor kırmıştı. Aradan geçen birkaç haftanın ardından platform 24 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaşarak rekorları yine altüst etti.

SteamDB’nin verilerine göre 4 Nisan 2020’de Steam üzerinde tam 24.535.923 kişi çevrimiçi olmuş. Platforma giriş yapıp herhangi bir oyunda bulunan eş zamanlı oyuncu sayısı ise 8.171.592 olarak ölçülmüş. Bu rakamın da tek başına bir rekor olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Bu veriler ile birlikte en çok oynanan oyun CS:GO olarak görülüyor. Onun haricinde de Mount and Blade Bannerlord 248 bin eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Steam eş zamanlı oyuncu rekoru kırmaya devam edecek gibi görülüyor. Bakalım bu süre içerisinde 30 milyonu görmeyi başaracak mı. Artış istatistikleri olacağını gösteriyor gibi göreceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel