Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Spellbreak Oyun Dünyasına Veda Ediyor! Sunucuları Kapatılıyor

Battle royale türü popüler olduktan sonra birçok firma tarafından girişimler başlamıştı. Birbirinden farklı birçok oyun firması battle royale türünde oyunlar üretmeye devam ettiler. Bu firmalardan birisi de Proletariat olmuştu. Spellbreak adıyla 2020 yılında çıkışını yapan oyunun sunucuları yakında kapanacak. Spellbreak’te oyun dünyasına veda edecek oyunlardan birisi olacak.

Geliştirci ekip battle royale türüne yenilik olarak büyü mekaniğini eklemişti. Oyunda büyü mekanikleri ile bir arena içerisinde hayatta kalmaya çalışıyordunuz. Epic Games Store özel olarak çıkışını yapan oyun bir süre sonra da Steam’da da çıkışını gerçekleştirdi. Ücretsiz olarak çıkan oyun tüm platformlarda 10 milyon oyuncuya kadar ulaşmayı başardı. Bu başarısı ise uzun sürmedi, oyunun oyuncu sayısı düşmeye devam etti. 2021 yılının sonundan bu zamana kadar da oyuna güncelleme getirilmiyordu. Oyun için resmi açıklama da sonunda Proletariant tarafından geldi.

Proletariat CEO’su Seth Sivak şunları söylüyor: “Maalesef oyun sektörü zorlu bir iş. Spellbreak beklediğimiz atılımı gösteremedi ve hayal ettiğimiz biçimde yatırımlara devam etmek için gereken devamlılığı sağlayamadı. Bağımsız bir stüdyo olarak zor yolu seçtik ve dünyanın en büyük oyunlardan bazılarıyla mücadele etmeye karar verdik. İhtiyacımız olan kaçış hızına ulaşamamış olsak da Spellbreak’i hayata geçirirken aldığımız cesurca kararlardan pişman değilim. Spellbreak’e veda ediyor olsak da destekleri ve yardımları için oyuncu topluluğumuza çok teşekkür ediyorum. Spellbreak stüdyomuzu değiştirdi ve çok kişinin yaşamına dokundu. Bir kez daha teşekkürler.” dedi.

Oyunun sunucuları tam olarak ne zaman kapatılacak henüz açıklanmadı. Oyun içi gerçek para ile satın alımlar tamamen kapatıldı. Yakın bir zaman içerisinde de oyun dünyasına vedasını gerçekleştirecek.

Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel