Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Sony Yeni Stüdyolar Almaya Hazırlanıyor

Sony bildiğiniz gibi 2020 yılı gibi yeni nesil konsolunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda yeni nesil konsol dönemine özel oyunları ile de güçlü bir şekilde girmek istiyor. Microsoft ve THQ Nordic tarafından gelen stüdyo satın alma haberlerine karşı Sony’de sessiz kalmayacak gibi gözüküyor ve Sony yeni stüdyolar almaya hazırlanıyor.

Sony PlayStation konsolunu satmasının en önemli özelliği çıkarmış olduğu özel oyunlar oldu bu zamana kadar. Çıkardığı özel oyunlar konsolun kaderini belirleyen bir özellik. Konsolların satması için en önemli detay konsollar için özel olarak üretilmiş olan kaliteli yapımlar oluyor.

Sony’de yeni nesil konsol döneminde tüm oyun ihtiyaçlarını karşılamak için stüdyolar ve daha fazla özel oyun üretmeye hazırlanacak. Aynı zamanda seri üretim ile birlikte de kaliteli yapımlar da olması gerekiyor. Bu stüdyo satın almanın asıl sebeplerinden birisi de Microsoft tarafının Obsidian Entertainment, inXile, Playground Games ve Ninja Theory gibi firmaları kendi bünyesine katmış olması oldu. Sony yeni stüdyolar satın almak için biraz geç hareket ediyor olabilir. PS5 için büyük yatırımlar yapacak gibi gözüküyor.

Sony’de aslında biraz da bu duruma bir misilleme yapmak istiyor. Elinde zaten kaliteli yapımlar üreten stüdyoları bulunuyor. Bu stüdyoları ise kendi iç dinamikleri ile aldı. En son 2011 yılında bir büyük stüdyo satın alındı. O stüdyo da Sucker Punch Productions olmuştu. Sly Cooper ve Infamous oyunlarını yapmışlardı. Şimdi ise Ghost of Tsushima üzerine çalışıyorlar.

Sony Hangi Stüdyoları Satın Alacak

Bu satın alma haberleri çıktıktan sonra Sony tarafı için satın alanabilecek en iyi stüdyo Marvel’s Spider-Man’i PlayStation 4 için özel olarak üreten Insomniac Games olarak gözüküyor. Sony’nin Insomniac Games’i bünyesine katması çok önemli bir adım olabilir. Spiderman oyunu ile birlikte büyük bir yankı ve ticari başarı elde etmeyi başarmıştı. Hatta Sony’nin bu durumu göz önünde bulundurduğunu düşünüyoruz.

Insomniac Games açısından da önemli bir gelişme olabilir. Ama nasıl bir yol haritası izlemeyi seçecekler ilerleyen dönemlerde belli olacak. Bakalım Sony hangi stüdyoları bünyesine katacak. Hep birlikte süreç içerisinde göreceğiz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!