Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Sony Rahatsız Edici PSN Adlarını Otomatik Değiştirecek

Bildiğiniz üzere uzun bir zamandır PSN isimlerimizi değiştirmek için bekliyorduk. İsteğimiz sonunda yerini buldu ve Sony PSN adlarını değiştirile bileceğini açıkladı. Hemen her oyun için entegrasyonu tamamlanan isim değişikliğinde sadece bazı oyunlarda sıkıntılar oluşacağı da açıklandı. Ama isim değişikliğinde Sony rahatsız edici PSN adlarını otomatik değiştireceğini de açıkladı.

11 Nisan günü açılan isim değiştirme hakkı ilk defaya mahsus ücretsiz olarak değiştirilecek. Daha sonra değiştirmek için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ama bu işin teknik detayları.

Bildiğiniz üzere insanların çoğunlukta kullandıkları platformlarda rahatsız edici, ırkçı, nefret söylemlerine karşı bir sansür politikası uygulanıyor (Olması gereken bu zaten). Sony’de bu politikayı uygulayan firmalardan birisi. Özellikle ırkçılığa karşı hassas bir noktadan bakıyorlar. Irkçı bir söyleme sahip olan hesapları banlıyorlar.

PSN isimlerinin değişikliği ne kadar güzel bir uygulama olsa da çok fazla suistimal gösterilebilir. Bunun ile beraber Sony rahatsız edici, hakaret içerikli ve ırkçı söylemlere sahip olan kullanıcı isimlerini otomatik olarak değiştirme kararı aldı. Ya isimlere ekstra harfler ve sayılar ekliyor yada o ismin kullanımını yasaklıyor.

Uzun lafın kısası PSN isimlerinizi değiştirirken koyduğunuz kullanıcı adlarınız Sony tarafından değiştirilebilir. Sizler Sony’nin böyle bir hamle yapmasını nasıl karşılıyorsunuz?

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!