Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Sony PlayStation 4’ü En Az 3 Sene Daha Destekleyecek

Sony yeni nesil konsolunu 2020 yılında çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni nesil konsol ne kadar oyuncuları heyecanlandırsa da PlayStation 4 ne olacak soruları akıllara takılıyordu. Sony tarafından gelen açıklama sonrasında gönüllere su serpilmiş oldu. Sony PlayStation 4’ü en az 3 sene da ha destekleyeceğini açıkladı.

Sony bir yandan yeni nesil konsolunu geliştirmeye odaklanmışken diğer taraftan da dünyanın en çok satan oyun konsolu PlayStation 4’ün kaderi hakkında da açıklamalarda bulundu. PlayStation 5’in çıkması ile birlikte PlayStation 4’ü 3 yıl aktif bir şekilde destekleyekler. Aynı zamanda ” PS4 önümüzdeki üç yıl boyunca çekim ve karlılık merkezi olmaya devam edecek” şeklinde açıklama bile geldi.

PlayStation 5 ve PlayStation 4

Sony’nin 2020 yılında PlayStation 5’i piyasaya sürmesi bekleniyor. Piyasaya sürüldükten sonra ise PlayStation 5 ve PlayStation 4 aynı anda oyunlar çıkarılmaya devam edecek. En az 3 yıl gibi bir süre devam edecek. Sony PlayStation 4’ü desteklemesinde ki amaç hem dünyanın en çok kullanılan konsolu olması hemde PlayStation 4 ve 5 arasında geçişi iyi yönetmek aslında. PS5’in en önemli özelliği aslında PS4 uyumlu olması. Geriye yönelik olarak da çalışabilir olması.

Bu durum ile birlikte Sony bu geçiş evresinde son derece hassas davranacak. Her iki konsola aynı anda ürünler çıkaracak. PS5’de de bulunan yeni geriye uyumluluk özelliği ile birlikte daha fazla talep görebilir. Çıkacak olan oyunlar ile de birlikte bakalım nasıl bir hal alacak.

PS5’te bulunan geriye uyumluluk sayesinde PlayStation oyunlarının şöyle bir avantajı olacak. PS4 için çıkmış olan tüm özel ve diğer oyunlar aslında PS5 için de çıkmış olacak. Bu da PS5 satışlarına olumlu bir etki yaratacaktır.

Sony’nin bu tarz bir adım atması oyuncuları ve PS4 sahiplerini mutlu etmişe benziyor. En çok merak edilen konu da PS5’in PS4 kadar satığ satmayacağı. Nasıl bir konsol oyuncuları bekliyor hep birlikte göreceğiz.

Aynı zamanda bu durum henüz PlayStation 4 almayanlar için de en az aldıktan sonra 4 yıl kullanabilirsiniz. Çünkü destek en az 3 yıl sürecek bu süreç daha fazla uzayadabilir.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!