Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Sony E3 2020 Etkinliğine Katılmayacak

Sony son bir kaç senedir E3 etkinliğine katılmama kararı alıyor. Geçtiğimiz sene de katılmama kararı alınmıştı. Sebep olarak ise gösterecek bir şeyimiz yok açıklamasında bulunmuştu. Daha sonra gelen tartışmalar ile birlikte Sony tarafının E3 cephesini kapattığı söylentileri çıktı. Bu sene gelen açıklama ile bu daha net bir hal aldı. Sony E3 2020 etkinliğine de katılmayacağını açıkladı. Oyuncular ve medya tarafı Sony’nin E3 2020’ye katılmasını bekliyordu. Sebebi ise PlayStation 5’in duyurusunun burada olacağı beklentisiydi.

Sony E3 2020 Etkinliğinde Yok

E3 etkinliği en büyük oyun fuarlarından birisi. Ama son dönemlerde E3’e olan talep azalmaya başladı. Bunun en büyük sebeplerinden birisi güvenirlik olayı olmuştu. Etkinliğe katılacak olan basın mensuplarının adresleri ve telefon numaraları sızdırılmıştı. Bunun yanında da E3 2019’a katılan katılımcı sayısında azalma görülmüştü. E3 2019’a Sony katılmamıştı belki sebeplerden birisi de budur.

Sony dediğimiz gibi E3 fuarlarına artık katılmama kararı aldı. Bundan sonrada katılmayacak gibi duruyor. Gelen resmi açıklama şu şekilde;

“Dikkatli bir değerlendirme sonucunda SIE, E3 2020’ye katılmama kararı aldı. ESA’ya organizasyon olarak büyük saygı duyuyoruz, ama E3 2020 vizyonunun bu yılki odağımız için doğru seçim olmadığını düşünüyoruz. 2020’de dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce tüketici etkinliğine katılarak küresel etkinlik stratejimizi daha da geliştireceğiz.” şeklinde bir açıklama geldi.

Bu açıklamalar ile artık Sony’i E3’te görmeyeceğiz. Sony cephesi artık kendi etkinliklerine odaklanmış durumda. PlayStation 5’in duyurusunu da kendi düzenledikleri etkinlikleri sırasında duyurmayı planlıyorlar. Artık tek başlarına büyük etkinlikler düzenleme peşindeler. Bu anlaşılabilir bir durum aslında.

E3 fuarı sırasında açıklanan donanımlar ve oyunlar fuar sırasında unutulabiliyor. Yada geçiştirilebiliyor tabiri caizse arada kaynıyor olabilir. Bu sayede de PlayStation 5 gibi bir duyurunun arada kaynamasını istemiyor Sony cephesi. Tamamen kendilerine odaklı bir etkinlikte duyurmak istiyorlar. Bunlarda anlaşılabilir bir durum ortaya çıkarıyor. Ama Sony’i E3’te görmemek etkinliği biraz buruk geçiriyor.

En büyük rakibi olan Xbox tarafı ise tüm gücü ile E3 2020 fuarına katılacağını açıkladı.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel