Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Sea of Thieves En Başarılı Microsoft Markası Oldu

Mart 2018 tarihinde yayınlanan oyun kısa süre içerisinde popüler olmayı başardı. Microsoft’un platformlarına özel olarak çıkışını gerçekleştirmiş olan oyun Haziran 2019 tarihine kadar toplam 8.4 milyon oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Microsoft açısından bu nesilde en başarılı marka olmayı da başaran Sea of Thieves oyunu beklentileri tam olarak karşılamayı başardı mı bilinmez.

Sea of Thieves Markası

İlk çıktığı dönem oyun müthiş bir rüzgar yakalamıştı. Çıkış yaptığı zamanlarda en çok oynana Twitch oyunlarından birisi haline geldi. Ama popülerliği gün geçtikçe azalmaya başladı. Bunun ana sebeplerinden birisi de içerik eksikliğinden kaynaklandı. Unreal Engine ile yapılan oyun direkt olarak Microsoft Studios tarafından geliştirildi. Oyunun yaptığı en büyük hatalardan birisi de içeriklerin çıkışlarının geç olması oldu. O yüzden de oyuncu sayısında bir dönem düşüş yaşadı. Daha sonra gelen güncellemeler tekrar popüler olmasına yetmedi.

Bu süreç ile birlikte Sea of Thieves markası Microsoft’un bu nesil için geliştirdiği en iyi marka olmasını da sağladı. Bunun sebeplerinden birisi son alınan verilere göre 10 milyonu aşkın bir oyuncu sayısına ulaşması oldu.

Sea of Thieves Oyuncu Sayısı

Oyunun 10 milyon oyuncu sayısına ulaşmasının en büyük sebeplerinden birisi de Game Pass sistemine gelen ilk oyunlardan birisi olması oldu. Bu sayede de oyunun oyuncu sayısının arttığı düşünülüyor. Ama Microsoft cephesinden iyi bir nesil geçirdiği söylenemez. Yeni nesil konsol döneminde bakalım neler yapacak.

Microsoft Bu Dönemde Neler Yaptı

Yeni nesil konsol dönemi 2020 yılının sonu ile birlikte başlayacak. Sony ve Microsoft tarafında büyük bir rekabet olacak. İki tarafta yeni nesil konsollarının isimlerini duyurdular. Xbox tarafından Xbox Series X, PlayStation tarafından ise PlayStation 5 gelecek. Yeni nesil savaşları başlayacak.

Biz bu nesille ilgili olarak neler gördük. Microsoft cephesinden oyun yönünden pek bir hamle gelmedi. En son çıkardıkları en büyük yapımlardan birisi Gear 5 oldu. Onun haricinde ise dönemin en iyi konsolu olan Xbox One X yeteri kadar özel oyun ile desteklenmedi. Bu durum konsol satışlarını olumsuz etkiledi. PlayStation tarafı bu boşluğu çok iyi bir şekilde doldurmayı başardı.

Microsoft tarafının bu nesil için yapmış olduğu en iyi hamle Game Pass sistemi oldu. Yeni nesil konsol döneminde de bu durum olayları büyük ölçüde etkileyecek gibi gözüküyor. PlayStation tarafından henüz bir hamle gelmedi bu duruma karşılık olarak. Bakalım o neler yapacak.

Son olarak ise Microsoft tarafı özel oyunlardan dolayı bu nesil büyük sıkıntılar çekti. Xbox Game Studios altında toplanan firmaların oyunları bu noktada kritik bir rol oynayacak. Yeni nesil döneme bol Game Pass’li oyunlar ile girilecek gibi gözüküyor.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel