Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Quantic Dream Kendi Oyunlarını Kendisi Yayınlayacak

Hikaye ve seçim tabanlı oyun denildiği zaman ilk akla gelen yapımcılardan birisi Quantic Dream firmasıdır. Bildiğiniz üzere bu firma bir PlayStation firması olarak anılmaya başlanmıştı. Bunun sebebi de çıkardıkları son üç oyunun PlayStation özel olarak çıkması olmuştu. Her ne kadar Sony için birinci parti oyun üreten firma olmasa da bu durum değişiyor. Özellikle son iki yılda yakalanan başarı ile birlikte Quantic Dream’ın asıl hayallerine geri döndüğünü söyleyebiliriz. Artık kendi oyunlarını firma kendileri yayınlayacaklarını açıkladılar. Bunun ana sebeplerinden birisi de Detroit: Became Human oyununun PC’de yakaladığı başarı oldu.

Epic Games Store İle Anlaşma

Bildiğiniz üzere sadece PlayStation özel olarak çıkan Quantic Dream’ın oyunları şunlardı; Heavy Rain, Beyond: Two Souls ve Detroit: Become Human oyunlarıydı. Geçen sene ile birlikte bu oyunlar PC’de Epic Games Store için de çıkışını gerçekleştirdi. Beklenen başarı ise bu sayede sağlanmış oldu. Bu sağlanan başarı ile de birlikte Quantic Dream kendi oyunları ile ilgili olarak yeni bir karar alma aşamasına geldi. Fransız oyun firması artık kendi oyunlarını kendileri yayınlayacak.

Quantic Dream’in ortak CEO’ları David Cage ve Guillaume de Fondaumière konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Son iki yıl içerisinde büyük başarılar sağladıklarını açıkladılar. Detroit: Become Human’ın elde ettiği başarı sayesinde de Quantic Dream’i kurduklarından beri hayalini kurdukları şeye sonunda ulaşabilmişler. “Prestijli yayıncılarla birlikte çalıştığımızın 23 yılın ardından ilk kez kendi oyunlarımızı yayınlayacak pozisyona ulaştık” şeklinde açıklamalar geldi.

Bu durumun haricinde sadece kendi oyunlarını yayınlamak ile de sınırlı kalmayı düşünmüyorlar. Diğer geliştiricilere de yatırım yapmak istediklerini açıkladılar. “Orijinal projeleri yaratanları desteklemek ve yardım etmek istiyoruz.” şeklinde konuştular. Quantic Dream için yeni bir sezon başlıyor aslında diyebiliriz.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel