Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

PlayStation 5’in Boyutu Neden Bu Kadar Büyük

PlayStation 5’in duyurusu gerçekleştikten sonra tasarımı hakkında yorumlar gelmeye başladı. Sony yeni nesil ile birlikte siyah konseptinde bir değişikliğe gitme kararı aldı. Bu karar ile birlikte daha beyaz temaların ağırlıklı olduğu bir konsol oldu. Beyaz ağırlıklı ve belli yerlerde siyah olan bir konsol karşımızda olacak. Konsolun tasarımı ne kadar sevilsede konsolun büyüklüğü sorgulanmaya başladı. Büyüklüğün sebebi de tartışılmaya başlandı. PlayStation 5’in boyutu neden bu kadar büyük bunun cevabı aranan detaylardan oldu. Hatta bu konu hakkında Gif’ler ve memes’ler yapılmaya başlandı bile. Konu hakkında sonunda kısmi bir açıklama geldi.

PlayStation 5’in boyutu neden bu kadar büyük?

Konsol PlayStation 4’ten ve şişko Playstation 3’ten daha büyük bir boyuta sahip. Bu büyüklüğün sebebi ise tarışmalara neden oldu. Bir yorumcu LinkedIn’de konsolun neden bu kadar büyük olduğunu sorduğunda PlayStation’ın UX tasarım başkan yardımcısı Matt MacLaurin şunları söyledi: “Thermals. Bu gen küçük süper bilgisayarlar. 7nanometre süreci güç için inanılmaz bir ısı performansı sağlarken , güç çok aşırı oluyor.” Bu tarz bir açıklamada bulundu.

Bu açıklama ile birlikte PlayStation 5 çok güçlü bir konsol olarak çıkışını yapacak. Büyük güç büyük bir ısınmaya neden olabilir. Bu ısınmayı en aza indirmek için de tasarımda büyütmeye gittiler. Isınmanın önüne geçmek için bu tarz bir hamle yapıldığını düşünüyoruz. Bu tasarımın farklı bir amaçla da bu tarz yapıldığı düşünülebilir. Konsol hakkında istenilen detaylı açıklamalar henüz gelmedi. İlerleyen günlerde açıklamaların gelmesini beliyoruz.

Sızan bir patent, Sony’nin PS5 ile çalışabilecek bir kartuş oluşturduğunu gösteriyor. Bazı gözlemciler, bellek yönetimi için konsola yerleştirilecek harici bir katı hal sürücüsü olduğunu tahmin ediyorlar. Ancak durum böyle ise resmi bir açıklama bulunmuyor.

PlayStation 5’in tasarımı ne kadar gösterilmiş olsada konsol hakkında bir çok detay açıklanmadı. Konsolun fiyatı hakkında bir bilgimiz bulunmuyor. İlerleyen haftalar içerisinde gelecek olan açıklamalar ile birlikte daha fazla detay öğreneceğiz. Bakalım ne gibi detaylarla karşımızda olacaklar.

Son olarak PlayStation 5 konsolu iki farklı biçimde kullanılabilir olacak. Hem yatay hemde dikey olarak konsolu kullanabileceksiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!