Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Pillars of Eternity 3 Oyunu Çıkmayabilir

Obsidian tarafından geliştirilen Piilars of Eternity serisinin son oyunu olan Deadfire ticari olarak istenilen başarıyı sağlayamadı. Bu da ilerleyen dönemlerde gelmesi beklenen Pillars of Eternity 3 oyununun çıkışını geciktirecek yada imkansız bir hale getirecek gibi gözüküyor. Konu ile ilgili olarak kendisi Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity ve Pillars of Eternity II: Deadfire’ın yönetmeni Josh Sawyer açıklamalarda bulundu.

Pillars of Eternity 3 Gelecek Mi?

Pillars of Eternity serisi ilk oyunu ile birlikte basın ve oyuncular tarafından sevilen bir yapım olmayı başardı. Bu başarı ile birlikte ilk oyun beklenen başarıyı sağlamayı başardı. Bu başarı ile birlikte Deadfire isimli 2. oyun piyasaya çıkarıldı. Çıkan Deadfire oyunu da istenilen puanları ve takdiri görmeyi başardı. Ama ticari olarak istenilen başarı sağlanamadı. Bu durum da kafaların karışmasına sebep oldu. Serinin devam oyunu olacak olan Pillars of Eternity 3 oyunun geleceği tehlikeye girdi.

Konu ile alakalı olarak Josh Sawyer açıklamalarda bulundu; ” Eğer günün birinde bu tarzda bir Pillars oyunu yapmayı daha düşünürsek oyunun tüm formatını gözden geçirmemiz gerekecek. Acaba ilk oyun oyuncuların bu tür bir oyuna olan açlığını giderdi ve ikincisi ilgilerini çekmedi mi? İkinci oyunu yeterince duyuramadık mı? Birbirinden iyi incelemeler ve ilk oyunun güçlü satışlarına rağmen acaba oyuncular aslında oyundan hoşlanmadılar mı?”

” Deadfire kötü eleştiriler almış olsa en azından düzeltmemiz gereken sorunların ne olduğunu bilirdik. Obsidian kitlesine istedikleri oyunu veremedim ve nerede yanlış yaptığımızı da bilmiyorum, yani sorunların ne olduğunu ve nasıl çözülebileceğine dair ancak tahmin yürütebiliyorum. ” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tam olarak oyunun neden satılmadığı kestirilemiyor. Bu durum da oyunun geleceği ile ilgili olarak soru işaretlerini beraberinde getirdi. Herkes tarafından sevilen bir yapım olmayı başaran Deadfire neden ticari olarak başarısızlık yaşadı cevap tam olarak verilemiyor. Bu durum da serinin devamına dair soru işaretleri doğuruyor.

Obsidian tarafından nasıl bir hamle gelecek kestiremiyoruz. Özellikle son oyunları olan The Outer Worlds‘un ticari olarak başarı sağlaması yönlerinde bir kayma yaşanmasına sebep olabilir. Bakalım nasıl bir hamle yapacaklar.

MultipleGame olarak bizler serinin devam oyununun geleceğini düşünüyoruz. En azından Obsidian tarafı seriyi tamamen çöpe atmayacaktır. Ama oyuncuların bu tarz oyunları özlemesini bekleyeceklerdir. Özlendiği anda serinin yeni oyunu gelirse ticari olarak da başarı sağlayacaklarını düşünüyoruz.

Sizce oyun ticari olarak neden başarısız oldu. Biz ile fikirlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

1 Yorum

  1. neden ticari başarısızlığa uğradı cevap KORSAN

    0
    0
    Cevap vermek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
trendbet - kalebet giriş -
betkanyongiris.club
-

casinovale yeni giriş

-
kingbetting giriş
- perabet -

slotbar

-
bahsegel