Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Overwatch Şampiyon Havuzu Dönemi Başlıyor

Overwatch oyunu 21. sezonu ile birlikte yeni bir ilke imza atıyor. Blizzard oyunun rekabetçi sistemini geliştirmek ve rekabeti daha fazla arttırmak için yeni yollara başvuracak gibi duruyor. Bu yeni yol ise Overwatch şampiyon havuzu dönemi olacak. Bu sayede oyun ilk defa bir şampiyon havuzu sistemine sahip olacak. Aynı zamanda da rekabetçi oyunda her iki haftada bir karakterler banlanacak. Peki bu sistem tam olarak nedir ve nasıl işleyecek? Beraber bir göz atalım.

İlk olarak Baş Tasarımcı Scott Mercer’ın yaptığı açıklamada yapımcı ekibin güncel meta hakkındaki duruşu hakkında bilgi aktarıldı. Artık oyunda 2-2-2 sistemine geçiş yapıldığından beri oyuncuların bilerek ve isteyerek meta değişimine gitmediğini görmüşler. Bir şekilde oyuncuları bu duruma “motive” etmek istediklerini açıkladı. Bu sebeple de şampiyon havuzu sistemi oyuna eklenmiş.

Yeni sezon ile birlikte hayatımıza girecek olan sistemde profesyonel arenada farklı olacak. Normal rekabetçi modda oyuna direkt olarak Blizzard etki edecek. Her iki haftada bir dört karakter banlanacak. Ama Overwatch League’de sistem daha farklı olacak. Profesyonel arenada yüzde 10’dan fazla oynanma oranına sahip kahramanları yasaklayabileceklerini ifade ediyor. Bu sebeple de iki tarafta da farklı olaylar olacak.

Gelelim son olarak 21. sezon ile birlikte hayatımıza girecek olan Overwatch şampiyon havuzu döneminde ilk yasaklanacak olan karakterlere. Orisa, Hanzo, Mei ve Baptiste karakterleri ilk banlanacak karakterler olacak. Bunların ardından ise yeni karakterler belirlenecek. Umarız bu sistem ile birlikte istenilen durum sağlanır.

Sosyal Medya Hesaplarımız 

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!