Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

NiOh Satışları 3 Milyona Yaklaştı

NiOh ilk oyunu ile birlikte büyük bir başarı yakaladığı satış verileri ile de anlaşıldı. Aynı zamanda bu haberin NiOh 2 ile ilgili olarak detayları da bulunuyor. Sadece ilk oyunu iyi satış yakalamış olarak yormamak lazım. Bunun ana sebeplerine ise birazdan değineceğiz. İlk olarak NiOh satışları ile ilgili olarak verilen detaya göz atalım. Keoi Tecmo, NiOh 2 ile ilgili bir canlı yayında orijinal NiOh oyununun satış rakamlarına dair de açıklama yaptı. Bu açıklamalar ile birlikte oyun 2.95 milyonluk bir satış rakamına ulaşmayı başardı. Koei Tecmo ayrıca NiOh Complete Edition’ın hala daha iyi satmaya devam ettiğini de söylemişti.

Gelelim bu başarının ana sebepleri neler o konuya. NiOh oyunu ilk olarak PlayStation 4 özel olarak 2017 yılının Şubat ayında çıkışını yaptı. Dokuz ay sonra ise oyun PC platformuna çıkışını gerçekleştirdi. PC için çıkışını yapan oyun 2.5 milyon rakamına kısa bir süre içerisinde ulaşmayı başardı. Bu başarının ana sebeplerinden birisi de oyunun PC için çıkmış olması oldu.

Bu alınan veriler ile birlikte ‘ne kadar Steam tam sonuç vermese de’ oyunun Steam satışlarına. Steam’dan alınan verilere göre oyun 1-2 milyon arasında bir satış başarısı yakaladı. Yani 2.95 milyonluk satışların büyük çoğunluğu PC tarafından oldu. NiOh satışları PC sayesinde bu kadar artmışken 2. oyun ne zaman PC’ye gelir sorusu akıllara geldi.

NiOh 2 PC’ye Ne Zaman Gelecek?

NiOh 2 oyunu da ilk oyunda olduğu gibi ilk olarak PlayStation 4 özel olarak çıkışını gerçekleştirecek. PC tarafına ise ilk oyunda olduğu gibi 9 aylık bir bekleme yaşanmasını düşünmüyoruz. Alınan veriler ile birlikte oyun daha kısa bir süre içerisinde PC için çıkışını gerçekleştirebilir. Bu durum da satışlara büyük etki yaratacaktır. Nioh 2 oyunu da 13 Mart 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!