Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Nioh 2 Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Nioh çıkış yaptığı dönemde oyuncular tarafından beğenilmişti. Oyun zorluğu ile ön planda olan bir yapım. Dark Souls tarzında zorluğu ile delirten ve hikayesini gizliden anlatan bir şekilde ilerliyor. İlk oyununun ardından da Sony E3 2018 yılında Nioh 2’nin geleceğini açıklamıştı. Tam olarak ne zaman çıkacağını bilmediğimiz oyunu beklemeye başladık. Sony ve Team Ninja bir sürpriz yaptılar ve bir gece ansızın Nioh 2 oynanış fragmanını yayınladılar.

Team Ninja aynı zamanda oyunun Kapalı Alfa dönemini de sadece PlayStation 4 üzerinden yayınlayacak. Bunun ile birlikte Kapalı Alfa dönemi haricinde oynanış videosu da yayınlandı. Bakalım nasıl bir oyun karşımıza çıkacak. Biraz da fragman üzerinden konuşalım.

Nioh 2 Oynanış Fragmanı

Daha oyun dediğimiz gibi kapalı beta aşamasında ve yeni özellikler daha gelecektir. Tam olarak bu tarz bir oyun karşımıza çıkacak diyemeyiz. İlk olarak Nioh’un ilk oyunu ile olan benzerlikleri fragmanda göze çarpıyor. Mekanlar ve oynanış mekaniği ilk oyunu andırıyor. Gelecek olan ikinci oyunda ise göze çarpan bazı yeni özellikler var. Mesela fragmanda bulunan kadın karakter. Oyuna giriş yapacağımız sırada birbirinden farklı karakterler arasında seçim yapacağız gibi gözüküyor.

Bu daha önce Nioh ilk oyununda da vardı ama asıl erkek karakter ile oyunu bitirdikten sonra açılan bir özellikti. Bu sefer oyuna direkt olarak eklemişler gibi gözüküyor. Bakalım en çok hangi karakter tercih edilecek. Oyun aynı zamanda zorluğundan hiçbir şey kaybetmemiş. Yine zorluğu ile bizleri delirten bir yapım olacak gibi gözüküyor.

Gelelim bir diğer özelliğe, bu özellik ile birlikte oyuna çeşitlilik gelecek gibi gözüküyor. Oynanışı tekrardan kurtaracak. Oyun içerisinde Yokai’ye dönüşebiliyoruz. Yokai’ye dönüşüm sırasında aynı zamanda dönüşüm geçirdiğimiz Yokai’ye göre farklı mekanikler geliyor. Mevcut güçlerimiz değişiyor. Bu da oyuna ffarklı bir tat katacak gibi duruyor.

Oyunun tam olarak ne zaman çıkacağını bilmiyoruz. Sadece fragmandan anladığımız kadarıyla 24 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında PlayStation 4 özel Kapalı Alfa dönemi olacak. Bu Kapalı Alfa’ya da sadece sınırlı sayıda kişiler katılabilecek. Team Ninja oyunculardan bazılarını Kapalı Alfa için seçecek.

Net çıkış tarihi bilinmediği gibi hangi platformlar için de çıkış yapacağı bilinmiyor. Şuan çıkış yapacağı bilinen tek platform PlayStation 4. İlerleyen dönemlerde başka platformlara çıkar mı bilinmez. Team Ninja bakalım bu konu hakkında neler diyecek.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!